Rywalizowali na szachownicach

Rywalizowali na szachownicach - Zdjęcie główne

W Sierakowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych wszystkich typów szkół.

Reprezentacje składały się z czwórki zawodników, w tym, z co najmniej jednej dziewczyny. W zmaganiach udział wzięło łącznie 15 drużyn z Rawicza, Bojanowa, Jutrosina, Miejskiej Górki, Sierakowa i Sów.

Wśród szkół podstawowych zwyciężyła SP 4, przed SP 3. W kolejnej kategorii, pierwsze miejsce wywalczyło rawickie Gimnazjum nr 1, pokonując gospodarzy z Sierakowa. Mistrzem Powiatu wśród szkół ponadgimnazjalnych został Zespół Szkół Zawodowych z Rawicza, przed I LO.

Dwie najlepsze reprezentacje z każdego typu szkół wywalczyły prawo startu w Mistrzostwach Wielkopolski.