Sarnowianie muszą przełknąć gorycz porażki

Sarnowianie muszą przełknąć gorycz porażki - Zdjęcie główne

Piłkarze Sarnowianki udali się w sobotnie popołudnie do Kąkolewa na spotkanie z miejscowymi Błękitnymi. Obie drużyny zgromadziły przed 14. kolejką A klasy trzynaście punktów i sąsiadowały ze sobą w tabeli. Błękitni pałali żądzą rewanżu za spotkanie rozegrane jesienią na Stadionie Leśnym w Sarnowie.

Wtedy Sarnowianka wygrała 1:0. Już w pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie pokonali Piotra Wojtyczkę, po przerwie dołożyli trzecie trafienie. W 61. minucie faulowany w polu karnym był Paweł Domagała, a sygnał do odrabiania strat dał Mikołaj Górniak, który trafił z „jedenastki”. Po tym golu do defensywy cofnęli się gospodarze, by bronić korzystnego wyniku, za to Sarnowianka coraz śmielej atakowała.

Wiele kontrowersji wzbudziła sytuacja, gdy Jakub Janowski wyszedł na sam na sam z golkiperem gospodarzy i zdobył bramkę. Arbiter główny gola jednak nie uznał, gdyż sędzia boczny wskazał pozycję spaloną. Promyk nadziei na punkt dał Łukasz Szczepański w 90. minucie. Niestety, na bramkę wyrównującą zabrakło czasu.