Sarnowianka pokonała MTS Pawłowice. Podział punktów w Miejskiej Górce [ZDJĘCIA]

Sarnowianka pokonała MTS Pawłowice. Podział punktów w Miejskiej Górce [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
106

Sport Zakończyła się 17. kolejka Red Box klasy okręgowej, gr. 4. Powody do zadowolenia mają piłkarze Sarnowianki, którzy wywalczyli komplet punktów.

W niedzielne popołudnie (24.03.2024 r.) Sarnowianka podejmowała MTS Pawłowice. Gospodarze prowadzili już po pierwszej połowie 2:0. Na listę strzelców wpisali się Paweł Domagała, po asyście Dawida Kramarczyka i Mateusz Straburzyński, który okiwał trzech obrońców gości i pokonał bramkarza. Asystę zanotował Mikołaj Górniak.

Po zmianie stron gospodarze mogli podwyższyć. Aktywni w ataku byli Paweł Domagała, Mateusz Straburzyński, Mikołaj Górniak czy Kacper Jabłoński. Po wejściu na boisko z dobrej strony prezentowali się także Michał Gąsiorowski i Paweł Kowalski. Bramkarza przyjezdnych miejscowi już jednak nie pokonali, choć strzelali zarówno z kilku, jak i kilkunastu metrów. Raz piłkę z siatki wyjmował natomiast Jakub Machowiak. Gospodarze utracili gola w 57. minucie. Przyjezdni złapali wiatr w żagle.

W końcówce starcia Sarnowianka musiała grać w dziesięciu. Drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Paweł Bernadek. Stało się to w 84. minucie. Sędzia podyktował rzut wolny tuż sprzed linii pola bramkowego. Po uderzeniu zawodnika gości piłka odbiła się od poprzeczki. W ostatnich minutach meczu goście starali się często wrzucać piłkę w pole karne miejscowych. Gola na wagę remisu przyjezdni nie zanotowali. Mecz zakończył sie rezultatem 2:1.

Piłkarze gospodarzy cieszyli się z trzech punktów po zakończeniu meczu wraz z kibicami.

Sarnowianka - MTS 2:1 (2:0)
Bramki:
1:0 Paweł Domagała (16')
2:0 Mateusz Straburzyński (38')
2:1 (57')
Skład Sarnowianki: J. Machowiak - P. Skrzypczak, P. Bernadek, A. Pawlak, K. Stachowiak, J. Siecla (65' M. Gąsiorowski), D. Kramarczyk, K. Jabłoński, M. Górniak (85' S. Dolata), M. Straburzyński (65' P. Kowalski), P. Domagała (88' W. Klima)

Derby powiatu rawickiego w klasie okręgowej

W sobotę (23.03.2024 r.) w Miejskiej Górce miejscowa Sparta podejmowała Ruch Bojanowo. Głównym bohaterem spotkania był wiatr, który utrudniał płynną grę. Do końca starcia obaj bramkarze - Kacper Tomkiewicz i Michał Pastor - zachowali czyste konto. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Sparta zajmuje piętnastą lokatę. Ma dziewięć punktów - tyle samo, co czternasty Awdaniec Pakosław. Wyżej jest Ruch Bojanowo. Z dwudziestoma punktami plasuje się na dziesiątej lokacie.

Red Box V liga, gr. 3

Rawia Rawicz grała na wyjeździe. W niedzielne popołudnie (24.03.2024 r.) rywalizowała w Śremie z miejscową Wartą. W pierwszej połowie bramek nie było. Po zmianie stron Damian Buczma i Luis Henriquez wpisali się na listę strzelców. Warta wygrała 2:0.

Rawia zajmuje jedenastą lokatę w lidze. W szesnastu spotkaniach wywalczyła 18 punktów.