Sparta Miejska Górka z punktem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport MTS Pawłowice wysoko postawił poprzeczkę. Zespół z powiatu leszczyńskiego był ostatnim rywalem Sparty Miejska Górka.

Spotkanie odbyło się w niedzielę (21.05.2023). Czwarta w Red Box klasie okręgowej, gr 5 Sparta Miejska Górka gościła na własnym obiekcie dziewiątą drużynę w lidze - MTS Pawłowice. Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu w piątej minucie Alberta Szafrańskiego. Asystował Nikodem Skrzypczak.

- Nie wiem, co się później stało. Mieliśmy parę sytuacji, ale to przeciwnik przejął inicjatywę - powiedział po spotkaniu Mariusz Frąckowiak, trener Sparty.

Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w siedemnastej minucie. Wynik 1:1 utrzymał się do gwizdka sędziego, kończącego pierwszą połowę.

Po zmianie stron to goście wyszli na prowadzenie. To trafienie w 56. minucie podziałało na gospodarzy mobilizująco. Śmielej ruszyli do ataku. Obili słupek czy poprzeczkę, nie raz na wysokości zadania stanął bramkarz gości. Miejscowi dopięli jednak swego Gola na 2:2 strzelił Kacper Krzyżosiak. Po trafieniu chwycił piłkę i pobiegł z nią na środek boiska. Była 88. minuta. Więcej bramek w spotkaniu już jednak nie padło.

- Cieszę się, że przy stanie 1:2 pozbieraliśmy się. Nie wiem, co dziś tak wpłynęło na naszą postawę - czy Rawicki Festiwal Sportu czy zawody strażackie. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo mieliśmy ich dużo. Taka jest jednak piłka - podsumował Mariusz Frąckowiak.

Sparta zajmuje czwartą lokatę. Traci do trzeciego Promienia Krzywiń cztery punkty. Ma też pięciopunktową przewagę nad kolejnymi zespołami: Sarnowianką i Awdańcem Pakosław. Orla Jutrosin zajmuje ex-aequo jedenastą pozycję.

Sparta - MTS 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Albert Szafrański (5'), 1:1 (17'), 1:2 (56'), 2:2 Kacper Krzyżosiak (88')
Skład Sparty: K. Tomkiewicz - R. Siecla, K. Wierzyk, P. Przewoźny (90' T. Malchrzycki), K. Subera, K. Zimny (60' K. Krzyżosiak, 80' M. Pernak), K. Zawieja, N. Skrzypczak (38' J. Żyto, 82' K. Szeptun), D. Szydłowski (71' W. Marchewka), A. Szafrański, K. Andrzejak

Pozostałe wyniki zespołów z powiatu rawickiego w Red Box klasie okręgowej, gr. 5.

Brenewia Wijewo - Orla Jutrosin 5:2
Bramki dla Orli: Jakub Szymanowski (60'), Jan Krzyżosiak (83')

Awdaniec Pakosław -  Sokół Chwałkowo 2:1
Bramki dla Awdańca: Ihor Dmytruk (25'), Wojciech Cieplik (93')