Sparta wróciła na podium. Pokonała wicelidera [ZDJĘCIA]

Sport Szóste zwycięstwo w rundzie wiosennej Red Box klasy okręgowej, gr. 5 zanotowała Sparta Miejska Górka. W sobotnie popołudnie (29.04.2023) podejmowała Promień Krzywiń.

W mieście nad Balatonem spotkały się zespoły, które znajdują się w czołówce rozgrywek. Promień był drugi. Zgromadził przed 22. kolejką 47 punktów. Na czwartą pozycję -
po porażce z Awdańcem Pakosław - spadła Sparta. Zgromadziła 40 punktów.

Sparta - Promień. Sześć goli

Po pierwszej połowie na prowadzenie wyszli gospodarze. Gola strzelił Dawid Szydłowski. Jeszcze ciekawiej było po przerwie. Dwa trafienia dołożył Kacper Andrzejak. Przyjezdni nie zwiesili głów. Co rusz atakowali. Długo bezbłędny był jednak Kacper Tomkiewicz. Bramkarz Sparty skapitulował jednak po rzucie karnym, podyktowanym za faul w szesnastce. W 71. minucie było 3:1.

Mecz był otwarty. Co chwilę sunęły kolejne ataki. Nie ustały nawet w momencie, gdy sędzia pokazał czerwoną kartkę Jonaszowi Wojtkowiakowi z drużyny Promienia. Zdaniem arbitra zawodnik gości podstawił nogę Wiktorowi Marchewce i pozbawił go szansy na zdobycie bramki.

Czwartego gola strzelili miejscowi. Po uderzeniu Wiktora Marchewki uderzenie obronił bramkarz przyjezdnych, ale odbił ją na tyle niefortunnie, że trafił w swojego kolegę. Piłka wpadła do siatki przyjezdnych. Promień strzelił jeszcze bramkę w doliczonym czasie gry. Mecz zakończył się rezultatem 4:2.

Trener Sparty o meczu

- Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Byliśmy zaangażowani. Wiedzieliśmy, że "przespaliśmy" mecz z Pakosławiem. Chcieliśmy się za niego zrehabilitować - przyznał Mariusz Frąckowiak, trener Sparty. - Dziś inny przeciwnik niż Awdaniec. Było więcej wolnej przestrzeni do gry. To co mieliśmy, strzeliliśmy. Wykorzystaliśmy też atut boiska i chwała chłopakom za to. Oby tak dalej - podsumował.

W obliczu porażki porażki Pogoni Śmigiel u siebie z Sokołem Kaszczor, Sparta wróciła na "pudło". Zajmuje trzecią lokatę. Traci do wicelidera - Promienia Krzywiń - cztery punkty.

Sparta Miejska Górka - Promień Krzywiń 4:2
Bramki: 1:0 Dawid Szydłowski (23'), 2:0 Kacper Andrzejak (50'), 3:0 Kacper Andrzejak (55'), 3:1 (71'), 4:1 - samobójcza (87'), 4:2 (92')
Skład Sparty: K. Tomkiewicz - M. Duszak (89' J. Walkowiak), R. Siecla, K. Zimny, K. Wierzyk, P. Przewoźny, K. Zawieja (83' R. Krajka), K. Krzyżosiak (73' M. Pernak), D. Szydłowski (56' K. Subera) K. Andrzejak, A. Szafrański (73' W. Marchewka)