Sukces rawickiego pięściarza. Jakub Korczyński został Mistrzem Wielkopolski w Boksie

Sport Juniorzy i seniorzy rywalizowali w Mistrzostwach Wielkopolski w Boksie. Impreza odbyła się w Pile, która okazała się szczęśliwa dla Jakuba Korczyńskiego, zawodnika Sportów Walki Rawicz.

Do imprezy zgłosiło się 37 zawodników i 12 zawodniczek. Reprezentowali: Sporty Walki Gostyń, KS Polonia 1912 Leszno , K.S.”OBRA”, Zbąszyń, Sporty Walki Rawicz, KKS SW Poznań, Bagdasarian Boxing Club Poznań, Copacabana Konin, Klub Bokserski Olimpia Poznań, KB Warta Śrem, Boxing Trzemeszno, a także WKS Sokół Piła i KS Sporty Walki Piła.

Reprezentantem rawickiego klubu był Jakub Korczyński. Walczył w kategorii junior, 67 kg. W sobotę (26 marca 2022r.) wygrał w półfinale, a w niedzielę - w finale. Pięściarz został Mistrzem Wielkopolski. Wybrano go także wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy.

Zawodnicy rawickiego klubu Sporty Walki uczestniczyli także w turnieju kwalifikacyjnym do kadry narodowej. Impreza odbyła się w Wielbarku w województwie warmińsko-mazurskim. Tego występu podopieczni Marka Szymańskiego nie zaliczą do udanych.

Niestety, nie udało się odnieść zwyciestwa i zawodnicy odpadali, odpowiednio: Jakub Korczyński 1/2 finału (przegrana z późniejszym zwyciezcą, walka wyrównana), Kacper Konieczny (1/2 finału przegrana z późniejszymi zwycięzcą), Natan Rogala 1/2 finału i Jonasz Walenczak przegrał w finale niejednogłośną decyzja sędziów 2:1 - poinformował Marek Szymański, trener rawiczan.