Sukces Sarnowianki przed własną publicznością. W drugiej połowie było nerwowo [ZDJĘCIA]

SportZadowolona po meczu z Promieniem Krzywiń może być Sarnowianka Sarnowa, która dzielnie broniła swojego terenu wygrywając w spotkaniu 2:1. W drugiej części spotkania nie zabrakło nerwów.

Zwycięstwem Sarnowianki zakończyło się spotkanie w ramach 7. kolejki klasy okręgowej Red Box gr.4. Przeciwnikiem ekipy ze stadionu leśnego był Promień Krzywiń.

Już od początku spotkania to Sarnowianka przejęła ofensywną inicjatywę bramkową. Kibice zebrani na leśnym pierwszy celny i skuteczny strzał ujrzeli już w 13. minucie. Na prowadzenie Sarnowianka wyszła dzięki dobremu wykończeniu akcji przez Alana Nowickiego. Sześć minut poźniej padła kolejna bramka, kolejna dla Sarnowianki. Tym razem skuteczny strzał na bramkę oddał Mikołaj Górniak. Do końca pierwszej części meczu wynik się nie zmienił i zawodnicy do szatni schodzili przy rezultacie 2:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie było zdecydowanie bardziej nerwowo. Drużyna z Krzywinia chciała odrobić straty, a Sarnowianka utrzymać przewagę. Promień strzelił bramkę kontaktową w 54. minucie. Więcej celnych trafień w tym meczu nie było, choć nerwowość panowała do gwizdka kończącego spotkanie.

Sarnowianka z dorobkiem 10 punktów zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz "Koziary" rozegrają na wyjeździe, w Wijewie zmierzą się z Brenewią. Początek meczu w niedzielę, 1 października o 15:00.

Sarnowianka Sarnowa - Promień Krzywiń 2:1 (2:0)
Bramki dla Sarnowianki: 13' Alan Nowicki, 19' Mikołaj Górniak
Skład Sarnowianki: P. Bernadek, S. Dolata, M. Gąsiorowski, M. Górniak (60' A. Wojtyczka), D. Kramarczyk, A. Nowicki (80' A. Pawlak), V. Shchyryi (60' M. Straburzyński), J. Siecla (75' W. Klima), K. Stachowiak, A. Woźniak, P. Wojtyczka