Reklama

Rawicz. Świetna organizacja i mecze na wysokim poziomie. Zbierali pieniądze dla Tosi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dziesięć ekip stanęło w szranki w siatkarskim turnieju "Gramy dla Tosi". Imprezę zorganizowali: Zakład Karny i I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu. Patronatem turniej objął rawicki starosta - Adam Sperzyński.

Impreza rozpoczęła się w piątek (25 listopada 2022r.) o godzinie 16.00. Trwała blisko pięć godzin.

Rawicz. Turniej siatkarski w I LO

Ekipy podzielono na dwie grupy. W każdej rywalizowało po pięć zespołów. Do zmagań przystąpiły: Agrofunka, ZK Rawicz, Nins, Wolontariusze i SF 47 Sułów (grupa A) oraz Fire Rawicz, Biali Rycerze, Pande, LO Rawicz i 4 Fun (grupa B). Każda z drużyn czterokrotnie zameldowała się na parkiecie w pierwszej fazie zmagań. Rozegrano dwadzieścia spotkań na trzech parkietach. Zmaganiom przyglądała się licznie zgromadzona publiczność.

Po fazie zasadniczej przyszedł czas na półfinały. W obu triumfowali zwycięzcy grup. 4 Fun i SF 47 Sułów przystąpiły do meczu o pierwszą lokatę w turnieju. Długich akcji, skutecznych obron i efektownych ataków nie brakowało. Po zaciętym pojedynku wygrała ekipa 4 Fun. Drugą lokatę zajął zespół SF 47 Sułów, a trzecią - Agrofunka. 

Wszystkie zespoły zostały uhonorowane dyplomami. Przedstawiciele trzech zwycięskich ekip wywalczyli także okazałe puchary. Triumfatorzy z drużyny 4 Fun ofiarowali swoją nagrodę Tosi. Puchar z rąk siatkarzy odebrał tata dziewczynki.

Wyłoniono także najlepszych w kategoriach indywidualnych. Wśród kobiet wyróżniono Karolinę Jamrozik (SF 47 Sułów), a wśród mężczyzn - Dariusza Błoniewskiego (4 Fun).

Serce Tosi. Zbiórka pieniędzy w I Liceum Ogólnokształcącym

Turniej piłki siatkowej nie był jedynym elementem imprezy. Podczas spotkania szkoła tańca z Rawicza Fit to Dance zorganizowała pokaz tańca latino. Odbyła się również licytacja koszulki Unii Leszno z autografami żużlowców wraz z biletem VIP na spotkanie "Byków". Zwycięzca zapłacił 800 złotych, po czym przeznaczył nagrodę do dalszej licytacji. 

Przez cały turniej można było kupić słodkie wypieki, a także gorące napoje, przygotowane przez społeczność uczniowską liceum. Akcja sprzedaży ciast odbyła się także na terenie szkoły w poprzednim tygodniu, a uczniowie ochoczo się w nią zaangażowali. 

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w tę jakże cenną pomoc dla małej Tosi. Zebraliśmy 17.181,15 złotych - podkreślają organizatorzy imprezy. Na tę kwotę składało się, m.in. wpisowe, kwoty za sprzedaż ciast i prowadzona zbiórka do puszek. 

Do soboty, 26 listopada 2022r., do godz. 12.00 zebrano blisko 1 mln 50 tys zł. Do końca zbiórki brakuje niespełna 160 tysięcy złotych. 

ZOBACZ TAKŻE:
polecany artykuł

Serce Tosi słabnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE