Świetny start sezonu Sarnowianki. Komplet wyników drużyn z powiatu rawickiego

Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum portalu)

Świetny start sezonu Sarnowianki. Komplet wyników drużyn z powiatu rawickiego - Zdjęcie główne

Mateusz Straburzyński (w niebieskim stroju) | foto D. Bela (archiwum portalu)

SportDwa mecze, sześć punktów - to bilans Sarnowianki Sarnowa. Ekipa prowadzona przez Michała Rejka wygrała w Krzywiniu w Red Box klasie okręgowej, gr. 4.

Lepiej w meczu Sarnowianki z Promieniem Krzywiń grali gospodarze, ale efektywniej - goście. W 23. minucie przyjezdni wyszli za sprawą trafienia Mateusza Straburzyńskiego. Kapitalnie uderzył z rzutu wolnego pośredniego, asystę zanotował Wiktor Kopij. Od 60. minuty goście grali w osłabieniu. Bezpośrednią czerwoną kartkę - po faulu - zobaczył Michał Gąsiorowski. Miejscowi rzucili się do ataku. Kapitalnie dysponowany był jednak Piotr Wojtyczka. Bramkarz Sarnowianki dwoił się i troił, chroniąc swoją ekipę od utraty gola. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Paweł Domagała. Wykorzystał nieporozumienie obrońców z Krzywinia i z własnej połowy boiska pomknął w stronę bramki Promienia. Napastnik gości uderzył lewą nogą, a piłka wpadła do siatki. Mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Sarnowianka i Ruch Bojanowo jako jedyne odnotowały dwa zwycięstwa i prowadzą w ligowych rozgrywkach.

W innym meczu klasy okręgowej komplet punktów na wyjeździe wywalczyła Orla Jutrosin. Ekipa wygrała w Starym Bojanowie z miejscowym LUKS-em. Gole strzelali: Jakub Szymanowski, Eryk Nogała, Sebastian Kapała.

Bez punktów z Łęki Opatowskiej wróciła Rawia Rawicz. W Red Box V lidze, gr. 3 grała z miejscowym Zawiszą. Gospodarze strzelili dwa gole, w tym jednego w ostatniej akcji meczu. Trafienie dla rawiczan zanotował Kamil Cugier.

Sukcesu nie odniósł także Awdaniec Pakosław. Ekipa grała na wyjeździe z Iskrą Długie Stare w Proton klasie A, gr. 6. Gospodarze strzelili cztery bramki. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie trafieniem Bartosza Szwarca. Mecz zakończył się wynikiem 4:1.