Świetny występ polskich pięściarek. Zwycięstwo Aleksandry Jankowiak

Autor: | Zdjęcie: fb Polski Związek Bokserski (archiwum)

Świetny występ polskich pięściarek. Zwycięstwo Aleksandry Jankowiak - Zdjęcie główne

foto fb Polski Związek Bokserski (archiwum)

Sport Polskie juniorki i kadetki przygotowują się do pięściarskich mistrzostw Europy. Imprezę zaplanowano w kwietniu w Erewaniu. W ostatnich dniach Biało-Czerwone wystartowały w międzynarodowym turnieju "Dracula Cup" w miejscowości Arad w Rumunii.

Wśród reprezentantek kraju była Aleksandra Jankowiak. W 2022 roku pięściarka klubu Sporty Walki Rawicz wywalczyła złoto na mistrzostwach kraju, a także srebrny medal juniorskich mistrzostw Europy. Awansowała również do ćwierćfinału mistrzostw świata. W nim, po zaciętym pojedynku z reprezentantką Kazachstanu, musiała pożegnać się z imprezą. Sędziowie wskazali na zwycięstwo Azjatki.

- Uważam, że werdykt mógł pójść w dwie strony. Sędziowie jednak uznali, że rywalka była lepsza. Wyciągam wnioski i będę pracować nad tym, czego zabrakło - skomentowała Aleksandra Jankowiak występ po walce w ćwierćfinale mistrzostw.

W 2023 roku przed pięściarką kolejne wyzwania. W ostatnich dniach Aleksandra Jankowiak wzięła udział w zmaganiach w kategorii juniorek (63kg) w rumuńskim Aradzie. W półfinale wygrała z reprezentantką Czech. W finale wyższość zawodniczki rawickiego klubu musiała uznać Kamila Siritsyia z Ukrainy.

Aleksandra Jankowiak stanęła na najwyższym stopniu podium. Wysłuchała także Mazurka Dąbrowskiego.

Świetnie spisały się także inne Polki. Reprezentantki naszego kraju zajęły I miejsce w klasyfikacjach drużynowych kadetek i juniorek.