Sześć medali SZOK-u Bojanowo na Mistrzostwach Wielkopolski (ZDJĘCIA)

Sześć medali SZOK-u Bojanowo na Mistrzostwach Wielkopolski (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne
36

SportMistrzostwa Wielkopolski U16, U18, U20, które w miniony weekend (1 i 2 czerwca 2024 r.) odbywały się w Poznaniu, były bardzo udane dla zawodników Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego SZOK Bojanowo.

Klaudia Piotrowska w biegu na 400 m uzyskała wynik 56.72 s. Tym samym poprawiła rekord życiowy i zdobyła złoty medal potwierdzając minimum na Mistrzostwa Europy, które wynosi 57.30 s. Dało jej to także czwarty wynik w Polsce w U18. W biegu na 200 m zdobyła brązowy medal z wynikiem 25.73 s (PB).

Zofia Ratajczak "walczyła" przez dwa dni. Swoje starty zakończyła fantastycznie, bo zdobyła złoty medal w 7-boju. Jednocześnie uzyskała nowy rekod życiowy i czwarty wynik w kraju.
  • 7-bój - 4581 pkt PB

Bartłomiej Józefowiak - w kategorii U16 - także wywalczył złoty medal na 300 m.

- 36.96 s to bardzo dobry wynik. To 9. rezultat w kraju i poprawiony wynik życiowy. Na 100 m uzyskał czas11.71 s, przybiegając na 5. miejscu w finale - relacjonuje trener Maciej Ratajczak.

Malwina Mucha debiutowała na Mistrzostwach Wielkopolski w 5- boju i efektem jej startów jest srebrny medal i rekordy życiowe.
  • 80m pł -15.87 PB
  • skok wzwyż - 127 cm PB
  • pchnięcie kulą -7.12 PB
  • skok w dal -4.57m PB
  • 600m -1:53.61 PB
  • 5-bój - 1972 pkt PB

Małgorzata Zuter ukończyła bieg z urazem nogi. Mimo to dotarła na metę biegu na 600 m, zdobywając brązowy medal i pobijając swój rekord życiowy w wieloboju.
  • 80m ppł -14.33s PB
  • skok wzwyż - 142 cm PB
  • pchnięcie kulą - 6.50m
  • skok w dal - 4.13m
  • 600m - 2.18.63
  • 5-bój 1832 pkt PB
- Reszta naszej ekipy pokazała, że wkrótce będzie walczyć o podium lub finały w swoich konkurencjach w województwie. Pokazaliśmy siłę "lekkiej" z naszego miasteczka. Klaudia, Zosia i Bartek dzięki swoim wynikom mogą już być pewni startu na Mistrzostwach Polski  - zaznacza trener.