Triumf Pelikana. Sarnowianka i Sparta bez punktów

Triumf Pelikana. Sarnowianka i Sparta bez punktów  - Zdjęcie główne

Red Box klasa okręgowa. Tylko jeden reprezentant powiatu rawickiego wygrał w trakcie minionego weekendu. Mowa o Pelikanie Dębno Polskie.

Podopieczni Łukasza Bojdo grali na wyjeździe z GTS Phytopharm Klęka. Ekipa z powiatu średzkiego była aktywniejsza w tym spotkaniu i częściej gościła w polu karnym gości. - Gospodarze mieli kilka sytuacji, ale w naszej bramce stał Paweł Niedbała. Był w fantastycznej formie. Kilkukrotnie uchronił nas przed utratą gola - chwalił zawodnika Łukasz Bojdo. Goście wielu klarownych akcji nie mieli, ale jedną z nich wykorzystali. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Patryk Biegała.

W sześciu spotkaniach Pelikan Dębno Polskie wywalczył dwanaście punktów. W najbliższą sobotę o godz. 15.00 podopieczni Łukasza Bojdy będą podejmowali na własnym boisku GKS Jaraczewo.

GTS Phytopharm Klęka - Pelikan Dębno Polskie 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 - Patryk Biegała (86')
Skład Pelikana: Niedbała - Świątnicki, Kendzia, Szynkarek, Leciejewski, Wawrzyniak, Chociaj, Staniszewski (66' Szymankiewicz), Kmieć (46' Juskowiak), Guliński (46' Biegała), Hodura

Sparta walczyła do końca
W sobotę do Miejskiej Górki na mecz ze Spartą przyjechała drużyna Sokoła Chwałkowo. W pierwszej połowie, kibice zgromadzeni na stadionie w mieście nad Balatonem, bramek nie zobaczyli. Worek z golami rozwiązał się w drugiej części spotkania. Najpierw dwa trafienia zanotowali przyjezdni.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 76. minucie Paweł Kowalski wykorzystał błąd defensywy przyjezdnych, przejął piłkę i podał do lepiej ustawionego Łukasza Kaczmarka. Zawodnik gospodarzy strzelił gola na 1:2. Spartanie starali się o zdobycie bramki wyrównującej.  Niestety, miejscowi więcej bramek nie zdobyli. Trzy punkty z Miejskiej Górki wywieźli zawodnicy Sokoła.

Ekipa znad Balatonu wywalczyła w siedmiu spotkaniach sześć punktów. Zdjęcia z tego spotkania w galerii.

Sparta Miejska Górka - Sokół Chwałkowo 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 - (54'), 0:2 - (60'), 1:2 - Łukasz Kaczmarek (76')
Skład Sparty: Skrzypczak - Szafrański (53' Kowalski), Zimny, Siecla, Nowak, Niedźwiedź, Hądzlik, Gmerek (58' Rak), Kaczmarek, Durczewski (67' Subera), Łysiak (88' Pernak)

Sarnowianka przegrała na wyjeździe
Wysoką porażkę zanotowali piłkarze Sarnowianki, którzy grali w Śremie. Po pierwszej połowie miejscowa Warta prowadziła 2:0. W drugiej części spotkania gospodarze podkręcili tempo. - Przeciwnik dominował. Był dwie klasy lepszy - przyznał po spotkaniu prezes Sarnowianki, Sławomir Górniak.

Warta Śrem - Sarnowianka 9:0 (2:0)
Skład Sarnowianki: Basa - P. Skrzypczak, Klima, Gąsiorowski, Górniak (82' Nowicki), Sęk, Bella (46' Janowski), Szczepański, Łakomy (67' Plota), Adamczak (46' Pytiak), Domagała

W najbliższej kolejce czekają nas derby powiatu rawickiego. Sarnowianka będzie podejmowała Spartę Miejska Górka. Początek niedzielnego meczu na Stadionie Leśnym o godz. 15.00.