Triumf w Miejskiej Górce. Sparta wygrała przed swoją publicznością [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport W ramach 26. kolejki Red Box klasy okręgowej gr. 5, Sparta Miejska Górka podejmowała drużynę ze strefy spadkowej - Grom Czacz. Cenne punkty zostały wywalczyli gospodarze.

Już w pierwszej połowie było widać, że Spartanie mają dużą chęć na wygraną. W 19. minucie miejscowa ekipa otworzyła wynik po bramce Mariusza Niedźwiedzia, któremu asystował Bartłomiej Nowak. Akcji w pierwszej połowie nie brakowało, choć żadna nie skończyła się bramką. Przy stanie 1:0 obie ekipy zeszły do szatni.

Druga połowa ponowanie należała do gospodarzy. Zaczęło się robić nerwowo. Zawodnicy gości mieli sporo wątpliwości związanych z pracą sędziny głównej, która jednak zachowała zimną krew i nie dała się sprowokować, a także nie bała się okazać żółtego kartonika. Około 80. minuty goście sfaulowali jednego z gospodarzy w swoim polu karnym. Po tym incydencie sędzina odgwizdzała rzut karny dla gospodarzy. Pewnym strzałem popisał się Robert Siecla. Wynik utrzymał się do końca meczu.

Na następne spotkanie Sparta uda się do Chwałkowa na spotkanie z tamtejszym Sokołem, który w ligowej tabeli zajmuje 13. miejsce. Drużyna z Miejskiej Górki jest piętnasta. Traci do chwałkowian dwa punkty.

Sparta Miejska Górka - GROM Czacz 2:0 (1:0)
Bramki dla Sparty: Mariusz Niedźwiedź (1:0), Robert Siecla (2:0)