Zabrakło wisienki na torcie. Awdaniec z punktem [ZDJĘCIA]

Sport Bramka Wojciecha Cieplika (przy piłce) nie wystarczyła, by Awdaniec Pakosław wywalczył komplet punktów. Ekipa Adama Waresiaka zremisowała u siebie z Sokołem Droszew.

Spotkanie w ramach 22. kolejki Proton klasy A, gr. 8 rozegrano w sobotę (28.05.2022). Drugi w tabeli Awdaniec podejmował przedostatnią ekipę Sokoły Droszew.

Świetnie w spotkanie weszli gospodarze. Wyszli na prowadzenie już w trzeciej minucie. Bramkę strzelił Wojciech Cieplik. W pierwszej połowie więcej trafień nie było. Przy stanie 1:0 obie ekipy schodziły do szatni, choć to gospodarze powinni prowadzić zdecydowanie wyżej. Szwankowała jednak skuteczność.

Po zmianie stron miejscowi strzelili drugą bramkę, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i trafienia nie uznał. Goście ograniczali się do sporadycznych kontr. Trafienie zanotowali w 56. minucie. Mimo starań zawodników Awdańca, którzy wielokrotnie uderzali na bramkę rywali, więcej goli w meczu nie padło.  Wynik 1:1 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Taka jest piłka nożna. Przeciwnik dobrze bronił i czekał na kontrę. My zagraliśmy natomiast niecierpliwie - przyznał po meczu Adam Waresiak, trener gospodarzy. - Naszym celem jest wygrywać każdy kolejny mecz, a co pokaże tabela na koniec, zobaczymy. Pozytywne jest to, ze drużyna dobrze funkcjonuje, lepiej niż rok temu, gdy walczyliśmy o utrzymanie - dodał.