Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne G. Heinzego

Trwa zbiórka na występ Grzegorza Heinzego na mistrzostwach świata. Do tej pory zebrano... - Zdjęcie główne

foto archiwum prywatne G. Heinzego

Sport Do końca kwietnia potrwa zbiórka pieniędzy na występ Grzegorza Heinzego na mistrzostwach świata, które odbędą się w Ekwadorze.

Grzegorz Heinze jest uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. W połowie marca bieżącego roku wystartował w Kielcach w Pucharze Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Rawiczanin wygrał w kategorii J20+83kg. Start polegał na wykonaniu trzech bojów, każdy po trzy podejścia: przysiad, wyciskanie i martwy ciąg. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

Zawodnik klubu KS Team Wrocław, trenujący w drużynie Podsztanga wywalczył prawo startu na mistrzostwach świata. Impreza odbędzie się w ekwadorskiej miejscowości Guayaquil pomiędzy 26 sierpnia a 4 września 2022r.. Zaplanowano tam mistrzostwa świata juniorów do lat 18 i juniorów do lat 23. Prawo startu w zawodach - do lat 23, w kategorii od 120 kg - wywalczył Grzegorz Heinze.

Ze względu na brak możliwości wsparcia wyjazdu Grzegorza Heinze na mistrzostwa świata przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, w internecie została założona zbiórka. Potrwa do końca miesiąca. Do 15 kwietnia zebrano 5.095 zł. Potrzeba 15.000 zł. Link do zrzutki - TUTAJ.