Autor: | Zdjęcie: archiwum

Utalentowany żużlowiec z Rawicza z kolejnym sukcesem. Jakub Miśkowiak zdobył brąz IMŚJ 2022 - Zdjęcie główne

foto archiwum

Sport Kolejnym sukcesem może pochwalić się pochodzący z Rawicza żużlowiec - Jakub Miśkowiak. Tym razem, zdobył brązowy medal Indywidulanych Mistrzostw Świata Juniorów (od tego sezonu SGP2).

Od sezonu 2022 Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywane są pod nazwą SGP2. Zmagania podzielone zostały na 3 rundy - w czeskiej Pradze, brytyjskim Cardif, a na koniec w Toruniu.

Wszystkie odbywały się przed finałami SGP - czyli rozgrywkami dla najlepszych zawodników świata.  Jak poradził sobie sobie Jakub Miśkowiak, który walczył o obronę tytułu z poprzedniego roku?

Ciężki początek w Pradze

Pierwszy finał SGP2 odbył się w Pradze 29 maja. Tam Jakub Miśkowiak zaliczył słaby początek. W swoim pierwszym biegu zdobył jeden punkt - po wykluczeniu Wiktora Przyjemskiego, defekt na torze zaliczył rezerwowy Matous Kamenik. W drugim wyścigu Miśkowiak na metę dojechał ostatni. Później było tylko lepiej - dwie następne gonitwy rawiczanin wygrał. Potem zdobył 2 i 0 punktów. Rywalizację w czeskiej stolicy zakończył na 7. pozycji, z dorobkiem 9 "oczek".

Średni występ na Wyspach Brytyjskich

Dużo gorszy występ Miśkowiak zanotował w brytyjskim Cardiff. 2. finał SGP2 odbył się 14 sierpnia. W 5 startach Miśkowiak zdobył tylko 6 puntków. Co ciekawe, dwa swoje wyścigi wygrał, w dwóch na metę dojechał ostatni, a w ostatniej gonitwie został wykluczony, po tym jak upadł na tor - będąc na prowadzeniu. Wówczas rawicki żużlowiec finał zakończył na 9. pozycji.

Dobry pokaz na polskiej ziemi

Najlepszy występ rawiczanin zanotował na polskiej ziemi - w Toruniu, 30 września. Był to ostatni finał w ramach zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Choć zawody Miśkowiak zaczął od ostatniego miejsca w wyścigu, potem zaczął piąć się w górę - kwalifikując się do wyścigów finałowych. Po 5 startach, rawiczanin miał na swoim koncie 10 punktów. W półfinale na metę dojechał jako pierwszy - tak samo, jak w finale toruńskiej rundy.

W klasyfikacji generalnej Miśkowiak zdobył 38 punktów, zajmując trzecie miejsce, a co za tym idzie - zdobywając brązowy medal rozgrywek. Srebro wywalczył Jan Kvech, a zwycięzcą tegorocznego cyklu został Mateusz Cierniak.