W Polsce nie ma sobie równych. Aleksandra Jankowiak mistrzynią kraju

Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Bokserski

W Polsce nie ma sobie równych. Aleksandra Jankowiak mistrzynią kraju - Zdjęcie główne

Aleksandra Jankowiak (na pierwszym miejscu) z trenerem Markiem Szymańskim | foto Polski Związek Bokserski

Sport Polskie pięściarki w kategorii junior stawiły się na mistrzostwach kraju w Bolszewie (woj. pomorskie). Wśród nich była Aleksandra Jankowiak z rawickiego klubu Sporty Walki.

Pięściarka wywalczyła srebro w kwietniowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Impreza odbyła się w bułgarskiej Sofii.

Podopieczna Marka Szymańskiego z rawickiego klubu Sporty Walki Rawicz formę utrzymała do mistrzostw kraju. Rywalizowała w kategorii 66 kg.

Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie

Aleksandra Jankowiak w półfinale zmierzyła się z Pauliną Wróbel. Pięściarka rawickiego klubu jednogłośną decyzją sędziów wygrała walkę i zameldowała się w finale. W nim jej rywalką była Aleksandra Żmuda z Akademii Boksu AW&F Lisia Góra. Rawiczanka wygrała przez walkower i na jej szyi zawisł złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek.

Cieszę się z sukcesu podopiecznej. Teraz nastąpi okres roztrenowania, ale już w drugiej części wakacji będziemy przygotowywać się do Międzynarodowych Mistrzostw Śląska i do Mistrzostw Świata - zauważa Marek Szymański, trener pięściarki.

Dopowiada, że za dwa tygodnie mistrzostwa Polski Juniorów, w których wystąpi Jakub Korczyński.

Aleksandra Jankowiak Mistrzynią Polski Juniorek

W klasyfikacji województw triumfowała Wielkopolska. Reprzentanci naszego województwa wywalczyli 4 złote i 2 brązowe medale, przed woj. śląskim 3-1-2 i woj. zachodniopomorskim 2-2-2. Na starcie imprezy w Bolszewie stanęło blisko 100 najlepszych polskich pięściarek.

To kolejne złoto Aleksandry Jankowiak. W 2021 roku wywalczyła je na Mistrzostwach Polski Kadetów

Obroniłam tytuł Mistrzyni Polski sprzed roku z czego jestem bardzo zadowolona. Zawody zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. Teraz czeka nas chwila odpoczynku, a potem przygotowujemy się do kolejnych większych imprez - przyznaje Aleksandra Jankowiak.