Sukces kadetki. Aleksandra Jankowiak mistrzynią Polski

Autor: | Zdjęcie: Sporty Walki Rawicz

Sukces kadetki. Aleksandra Jankowiak mistrzynią Polski  - Zdjęcie główne

foto Sporty Walki Rawicz

Sport Świetne wiadomości napłynęły ze Spały. Odbywała się tam Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie. Do zmagań przystąpiło blisko 200 sportowców z całego kraju. Wśród nich znalazła się Aleksandra Jankowiak - kadetka w kategorii wagowej 70kg.

Pięściarka rawickiego klubu nie miała sobie  równych. Na ring wyszła dwukrotnie.

W półfinale zmierzyła się z Wiktorią Ciećwierz. Wygrała jednogłośnie na punkty 5:0. W finale rywalizowała z Oliwią Ścisłowską z Nokautu Radomsko. Werdykt sędziowski znów nie pozostawiał złudzeń. Pięściarka rawickiego klubu ponownie wygrała 5:0 i została mistrzynią kraju.

Jak podkreśla Marek Szymański, trener zawodniczki, Aleksandra Jankowiak wcześniej musiała wywalczyć awans w eliminacjach. W nich wygrywała 3-krotnie, w tym dwa razy przed czasem.

Jestem dumny i zadowolony z postawy podopiecznej - cieszy się Marek Szymański.

Trener dopowiada, że przed pięściarką kolejne starty. Mistrzostwa Śląska już we wrześniu, a Puchar Polski w październiku. Od przyszłego roku zawodniczka będzie startowała w nowej kategorii wiekowej i wagowej.

W lipcu Aleksandra Jankowiak reprezentowała Polskę. Wzięła udział w mistrzostwach Europy. Zakończyła zmagania na poziomie ćwierćfinału