Reklama

Warto stawiać na juniorów. Dodatkowe pieniądze dla piłkarskiej Rawii Rawicz

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zakończyły się piłkarskie zmagania w sezonie 2021/2022 w V lidze. Rawia Walbet Rawicz zajęła w nich jedenastą lokatę i utrzymała się w rozgrywkach.

W dopiero co zakończonych rozgrywkach można znaleźć także pozytywy. W zespole seniorów Rawii Rawicz nie brakowało juniorów - zawodników do 19. roku życia. 

Rawia Rawicz druga w Pro Junior System

Przed startem rozgrywek Zarząd Wielkopolskiego ZPN podjął decyzję o uruchomieniu projektu Pro Junior System w RED BOX V lidze w sezonie 2021/22. Jest to program promujący szkolenie i występy w zespole seniorskim młodych zawodników. Od 2016 roku klasyfikacja prowadzona jest przez Polski Związek Piłki Nożnej na szczeblu centralnym, a od sezonu 2018/19 objęto programem również rozgrywki IV ligi. 

Pro Junior System opierał się na klasyfikacji. Punktacja odpowiadała rozegranym minutom, a brani pod uwagę byli wyłącznie juniorzy - urodzeni w roku 2003 i młodsi. Jeśli junior jest wychowankiem klubu, czyli zawodnikiem, który od 12. do 19. roku życia był zarejestrowany w klubie przez co najmniej 36 miesięcy - wówczas jego minuty/punkty liczono podwójnie.

W programie uwzględniano wyłącznie tych juniorów, którzy rozegrali minimum 270 minut w przynajmniej pięciu spotkaniach sezonu. Klasyfikacja była prowadzona dla wszystkich grup RED BOX V ligi. W końcowej klasyfikacji nie zostały uwzględnione drużyny, które wycofały się z rozgrywek bądź spadły do klasy okręgowej.

Michał Rejek: "Chcemy i musimy stawiać na młodzież"

Pula nagród w programie dla piątej ligi wyniosła 50 000 złotych. Zostanie podzielona pomiędzy pięć najlepszych klubów w końcowym zestawieniu. Bezapelacyjnie wygrała Akademia Piłkarska Reissa Poznań. Zgromadziła ponad 17 tysięcy punktów. Klub otrzyma 15.000 złotych.

Drugą pozycję w klasyfikacji zajęła Rawia Walbet Rawicz. Za występy jej ośmiu zawodników, wśród których byli Michał Wolny, Mikołaj Marszałek, Oskar Cierniak, Michał Sosnowski, Jerzy Kupczyk, Bartłomiej Głowacz, Krzysztof Wiktorowicz i Kamil Cugier, klub zgromadził 15.592 punkty. Rawia otrzyma 12 tysięcy złotych. 

Chcemy i musimy stawiać na młodzież - przyznaje Michał Rejek, prezes Rawii. - Nie stać nas na wielkie transfery, więc budujemy zespół na naszych wychowankach. Są to świetni zawodnicy ale jeszcze trochę potrzebują czasu, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Bardzo bym chciał ściągnąć 2-3 doświadczonych zawodników, ale trzeba szczerze przyznać, że mamy duże problemy finansowe i staramy się "łatać" każda dziurę - dodał. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE