Wicelider nie taki straszny. Pelikan Dębno Polskie wygrał z Piastem Poniec [ZDJĘCIA]

Sport Rozgrywki w Red Box klasie okręgowej, gr. 5 zostały wznowione. Wicelider - Piast Poniec - zameldował się w Dębnie Polskim. Lepsze wspomnienia z sobotniego spotkania mają zawodnicy Pelikana. Ekipa z Dębna Polskiego przed inauguracyjną kolejką rundy wiosennej zajmowala miejsce w środku stawki.

W meczu padła tylko jedna bramka. Jej strzelcem był Filip Bojdo, któremu asystował Marek Bagiński. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 33. minucie.

Ekipa z powiatu gostyńskiego szukała różnych metod, by pokonać Dominika Sadowskiego. Recepty jednak goście nie znaleźli, mimo strzałów z pola karnego, jak i spoza szesnastki. Golkiper miejscowych zachował czyste konto. Spora też w tym zasługa defensorów Pelikana.

Gospodarze zainkasowali komplet punktów. Obecnie zajmują siódmą pozycję w lidze.

Jest wygrana. Cieszę się bardzo - przyznał po spotkaniu Łukasz Bojdo, trener Pelikana. -  Powiedziałem chłopakom, że muszą oddać serce, bo tydzień temu zawiedliśmy w meczu sparingowym w Sarnowie. Dziś natomiast pokazali charakter. W tych trudnych czasach, które nastały, chłopacy dali trochę pociechy. Wiemy, jaka jest sytuacja na świecie, ale i nasza - finansowa. Kilka firm nam pomogło, za co dziękujemy. Ruszamy dalej w tę wiosnę - dodał.

Pelikan Dębno Polskie - Piast Poniec 1:0 (1:0)
Bramka: Filip Bojdo (33')
Skład Pelikana: Sadowski - Ryznar, Świątnicki, K. Kendzia, Bojdo, Brzozowski (65' Shchyryi), Chociaj, Wawrzyniak, Gmerek (89' Kmieć), Bagiński (85' N. Kendzia), Hodura (57' Juskowiak)

W innym sobotnim meczu, Sparta Miejska Górka grała na wyjeździe z Tęczą/Osą Osieczna. Goście wyszli na prowadzenie w 32. minucie za sprawą Przemysława Przewoźnego. Asytował Michał Kaczmarek. Miejscowi odpowiedzieli w 54. minucie. Mogli uczynić to już chwilę wcześniej, ale w 49. minucie nie strzelili bramki z rzutu karnego. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Sparta zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli Red Box klasy okręgowej, gr. 5.