Wysoka porażka Rawii na własnym stadionie. Zefka za silna [ZDJĘCIA]

Wysoka porażka Rawii na własnym stadionie. Zefka za silna [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
31

SportPorażką gospodarzy zakończyło się sobotnie spotkanie w ramach 26. kolejki Red Box V ligi, gr. 3 pomiędzy Rawią Rawicz, a Zefką Kobyla Góra. Przed meczem nad stadionem przy ulicy Spokojnej zawisły deszczowe chmury.

Chwilę przed meczem nad stadionem zawisły ciemne chmury i zaczął padać deszcz. Piłkarzom to nie przeszkadzało. W momencie pierwszego gwizdka już tylko kropiło. Lepiej w tych warunkach odnaleźli się goście. Wyszli na prowadzenie w 12. minucie, a podwyższyli tuż przed końcem pierwszej połowy. Obie ekipy zeszły do szatni przy stanie 0:2.

Po zmianie stron przyjezdni nie zwolnili tempa. Po 66. minutach było już 0:4. Gospodarze zakończyli starcie z golem honorowym. Nie zdobył go żaden z zawodników gospodarzy, była to bramka samobójcza Mykoli Yakovenki. Mecz zakończył się wynikiem 1:4.

Rawia, po meczu z Zefką, spadła na 10. pozycję w ligowej tabeli. Ma w swoim dorobku 28 punktów. Do końca rozgrywek zostały już tylko cztery kolejki, z czego w najbliższej (1-2 czerwca 2024 r.) pauzuje. Następny mecz Rawia rozegra dopiero 9 czerwca na własnym obiekcie. Przeciwnikiem podopiecznych Marka Nowickiego będzie Piast Czekanów. Początek meczu o 14:00.

Rawia Rawicz - Zefka Kobyla Góra 1:4 (0:2)