Zawodnicy rawickiego klubu strzeleckiego "BOCK" wrócili z Bydgoszczy z medalami

Autor: | Zdjęcie: fot. Bock Rawicz

Zawodnicy rawickiego klubu strzeleckiego "BOCK" wrócili z Bydgoszczy z medalami - Zdjęcie główne

foto fot. Bock Rawicz

Sport Zawodnicy z rawickiego klubu "BOCK" wrócili z medalami z Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Bydgoszczy.

Dobry występ w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zaliczyli Kacper Baksalary oraz Krzysztof Buniowski, reprezentujący klub strzelecki "BOCK" w Rawiczu. Obaj zawodnicy wywalczyli łącznie trzy medale.

W kategorii Skeet125, Kacper Baksalary wyrównał rekord Polski w fazie eliminacyjnej (121 pkt.), ale w finale lepszy okazał się jego klubowy kolega - Krzysztof Buniowski, który został Młodzieżowym Mistrzem Polski. Kacper Baksalary został wicemistrzem kraju. Drugie złoto Buniowski wywalczył w konkurencji Trap125. Czwarty był Baksalary.

W Mistrzostwach Polski Juniorów nie udało się zdobyć medali, a najlepiej z rawickich reprezentantów klubu BOCK zaprezentowali się - Stanisław Sołtys, który zajął 9. miejsce w konkurencji Trap125 oraz 7. miejsce w konkurencji Skeet125, a także Justyna Kaczmarek, która zajęła 26. miejsce w konkurencji Kpn60, 13. w Kdw 3x20 oraz 29. w Kdw60.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 15-19 czerwca 2022r. w Bydgoszczy.