Zimowe bieganie

Zimowe bieganie - Zdjęcie główne

We Wrocławiu odbył się 14. Zimowy Bieg Piasta. Uczestnicy rywalizacji mieli do pokonania 10-kilometrową trasę, wyznaczoną pomiędzy Mostami Jagiellońskimi a Mostem Swojczyckim, wzdłuż Odry oraz alejkami wokół Stadionu Olimpijskiego.  W zmaganiach, wysokie 8. miejsce zajął rawiczanin Hubert Sobczak, który kolejny raz poprawił rekord życiowy na tym dystansie (00:36,23). - Biegłem, żeby sprawdzić, na czym stoję, praktycznie „z marszu”, z mocnego treningu do maratonu i nie liczyłem na wiele - powiedział skromnie Hubert Sobczak. - Dobrze ułożony przez Yuriy Blagodir trening, pozwolił pobiec życiówkę już przed sezonem startowym. Zacząłem na 14. pozycji, jednak stopniowo przesuwałem się do przodu. Rawiczanin w kategorii wiekowej M-20 zajął 3. miejsce. We wrocławskim biegu udział wzięli również Jakub Gąsior, sklasyfikowany na 153. pozycji (00:49,51), 41. w kategorii M-20 oraz Małgorzata Sobczak, która zmagania ukończyła na 270. lokacie w czasie 01:01,42 (20. miejsce w kat. K-30). W imprezie wystartowało łącznie 289 zawodników.