Znad morza wrócili z medalami. Przywieźli trzy krążki [ZDJĘCIA]

Znad morza wrócili z medalami. Przywieźli trzy krążki [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
6

SportIII Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym odbyła się w Ustce. Do nadmorskiego miasta udali się zawodnicy klubu BOCK Rawicz. Imprezę zakończyli z trzema medalami i wieloma czołowymi lokatami.

Wydarzenie zorganizowano w dniach 13-16.06.2024 roku. W Ustce stawili się juniorzy i młodzieżowcy sekcji kulowej klubu BOCK Rawicz.

Już pierwszego dnia, nasz MIX karabinu Justyna Kaczmarek oraz Jakub Zaremba wystrzelali trzecie miejsce, pokonując w meczu o brąz drużynę ZKS Gwardia Zielona Góra z wynikiem 16:8. W czwartek rywalizował również Mateusz Rutkowski w konkurencji pistolet dowolny 60 i zajął 19. miejsce.

Dzień później Zuzanna Winna wystartowała w konkurencji pistolet sportowy 30+30 kobiet i po awansie do finału konkurencji zajęła 5. miejsce. Z kolei, Mateusz Rutkowski zakwalifikował się do finału konkurencji pistolet pneumatyczny 60 juniorów i zajął w nim 4. miejsce. Mikołaj Szymczak w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 seniorów zajął 19. miejsce. Karabiniarze w tym dniu strzelali konkurencję karabin dowolny 60 leżąc. Justyna Kaczmarek w kategorii juniorek zajęła 9. miejsce, a Jakub Zaremba w kategorii mężczyzn 5. miejsce z wynikiem 596,1 (rekord życiowy).

W sobotę, strzelcy rawickiego klubu w komplecie awansowali do finałów. Trzecie miejsce w kategorii pistolet pneumatyczny 60 wystrzelała Zuzanna Winna. Brązowy medal wywalczyła także Justyna Kaczmarek w konkurencji karabin dowolny 3x20 juniorek. Jakub Zaremba był szósty z konkurencji karabin pneumatyczny 60.

Ostatni dzień rywalizacji przyniósł kolejne finały zawodników rawickiego klubu. W konkurencji karabin pneumatyczny 60 juniorek rywalizowała Justyna Kaczmarek. Zajęła siódmą lokatę, a poprzedziła ją świetnym wynikiem w kwalifikacjach - 618,3, którym pobiła rekord życiowy i osiągnęła I klasę sportową. Jakub Zaremba w konkurencji karabin dowolny 3x20 mężczyzn zajął 6. miejsce.