Reklama

Zosia i Franek w czołówce polskich lekkoatletów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: udostępnione przez MUKS Szok Bojanowo

Zosia i Franek w czołówce polskich lekkoatletów - Zdjęcie główne

foto udostępnione przez MUKS Szok Bojanowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W dniach 10-12 lutego 2023 r. w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20  w lekkiej atletyce. Na starcie stanęło ponad 1000 zawodników z całej Polski. W wieloboju i trójskoku prawo startu miało „12” zawodników z najlepszymi wynikami. Zawodnicy MUKS Szok Bojanowo spisali się rewelacyjnie.

Jak zaznacza trener młodych lekkoatletów z Bojanowa - Maciej Ratajczak - zarówno Zofia Ratajczak, jak i Franciszek Zuter startują pierwszy rok w starszej kategorii, ale już pokazali, że liczą się w czołówce lekkoatletów w kraju. 

Franciszek Zuter został V trójskoczkiem w Polsce U20.

- To wielki sukces w starszej kategorii i niestety zakończony urazem. Uzyskał najlepszy wynik w sezonie - 13.40m, ale w trzeciej kolejce doznał urazu mięśnia dwugłowego uda i musieliśmy przerwać konkurs - relacjonuje trener, który i tak jest z zawodnika bardzo dumny i czeka na jego szybki powrót do zdrowia.

Zofia Ratajczak, natomiast, jest VII wieloboistką Halowych Mistrzostw Polski w Rzeszowie.

- To, co zrobiła, jaki pokazała charakter jest nie do opisania. Były emocje - od wielkiej radości do smutku, łez, ale to jest wielobój i pokazuje charakter zawodnika. Po wpadce w skoku wzwyż musiała odbudować się psychicznie, a poprawiając w następnej konkurencji (pchnięcie kulą) rekord życiowy pokazała, jak dojrzałą jest zawodniczką z "mocną" głową - podkreśla Maciej Ratajczak.

Zosia już od 3 tygodni walczy z kontuzją kolana nogi, z której skacze wzwyż i w dal. Dlatego właśnie jej występ w Rzeszowie cały czas stał pod znakiem zapytania. Mimo to, wystartowała poprawiając trzy rekordy życiowe: w biegu na 60 m przez płotki, w pchnięciu kulą i biegu na 800m.

- Były to skoki z bólem, ale walczyła poniżej swoich wyników i tzw. "zerówki" nie zrobiła - dopowiada Maciej Ratajczak.

Na halowych mistrzostwach prawo do startu ma 12 najlepszych zawodniczek w Polsce, a Zosia ukończyła je na 7. miejscu jako młodsza rocznikiem zawodniczka.  Jej wyniki: 60 m ppł - 9.14 s, skok wzwyż -140 cm, pchnięcie kulą - 10.59 m, skok w dal - 4.92 m,  800m - 2.44.23 s .Wynik końcowy 3.025 pkt. i jest to też jej rekord życiowy na hali.

 - Dziękujemy Gminie Bojanowo za dofinansowanie wyjazdu. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy tak licznie dopingowali nas poprzez relację na żywo i śledzili nasze wyniki - dodaje trener bojanowskich lekkoatletów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE