Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela / Eltrox Włókniarz Częstochowa

Żużel. Sukces rawiczanina. Jakub Miśkowiak Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski - Zdjęcie główne

foto Dawid Bela / Eltrox Włókniarz Częstochowa

Sport Częstochowa gościła najlepszych polskich juniorów. Walczyli o tytuł mistrza Polski. Wśród uczestników był Jakub Miśkowiak, na co dzień startujący w klubie spod Jasnej Góry.

20-letni rawiczanin zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W fazie zasadniczej wywalczył 13 punktów, podobnie jak Wiktor Lampart z Motoru Lublin. W biegu ósmym lepszym z tej dwójki był reprezentant klubu ze wschodniej części Polski.

Obaj żużlowcy klubów ekstraligowych ponownie rywalizowali ze sobą w biegu dodatkowym. W nim lepszy okazał się junior Eltroxu Włókniarza Częstochowa. Jakub Miśkowiak został Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski.

W imprezie startowali również dwaj zawodnicy Fogo Unii Leszno, którzy przywdziewają także barwy Niedźwiadków. Damian Ratajczak zajął dziewiątą lokatę, a Krzysztof Sadurski był dwunasty.

Klasyfikacja końcowa:
1. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa) 13 (3,2,3,2,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym