ŻUŻEL. Lisiecki na drugim stopniu podium

ŻUŻEL. Lisiecki na drugim stopniu podium - Zdjęcie główne

Wojciech Lisiecki zajął drugie miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Torunia w żużlu na lodzie.  Zawodnik Kolejarza RAWAG Rawicz imprezę rozpoczął bardzo pechowo. Już w pierwszym wyścigu był uczestnikiem upadku trójki zawodników. W powtórce, taśma startowa wplątała się w jego motocykl, przez co zawodnik nie wyjechał do kolejnej powtórki. „Lisek” fazę zasadniczą zakończył na 6. lokacie, dzięki czemu awansował do półfinałów. W wyścigu 13. przyjechał za plecami Adriana Miedzińskiego, co dało mu prawo startu w biegu finałowym. Najważniejsze starcie wieczoru powtarzać trzeba było aż trzykrotnie. Finał, nieoczekiwanie, zakończył się zwycięstwem Maksa Drabika, który na linię mety dotarł przed Wojciechem Lisieckim, Oskarem Ajtner-Gollobem oraz faworyzowanym Adrianem Miedzińskim, który wykręcając „bączka” spadł z pierwszej pozycji na ostatnią.

W toruńskich mistrzostwach udział wziął również inny „Niedźwiadek” - Marcel Kajzer. 24-latek, tym razem, wywalczył zaledwie 1 oczko, plasując się na przedostatnim miejscu. Toruń, mniej szczęśliwy okazał się również dla Piotra Świderskiego. Dobrze spisujący się na lodowych taflach rawiczanin z dorobkiem 9 punktów zajął 6. pozycję.