Zwycięstwa Rawii, Pelikana i Sarnowianki. Lider z Gdyni wygrał z KA 4 [WYNIKI]

Sport W Boże Ciało na boiska wybiegli piłkarze V ligi i niższych, a także zawodniczki KA 4.

Rawia Walbet Rawicz grała na wyjeździe. Rywalizowała z Patrą Buk w ramach 31. kolejki Red Box V ligi, gr. 2. Przyjezdni nie pozostawili złudzeń przedostatniej ekipie w tabeli. Rawia wygrała 5:1. Bramki dla gości strzelili: 2x Piotr Robak, Michał Skrzypczak, Mikołaj Marszałek i Kamil Cugier. Rawia jest obecnie na szóstej lokacie w lidze. W niedzielę u siebie zagra z Pogonią Śmigiel. Początek meczu o godz. 15.00.

Pelikan Dębno Polskie podejmował Sokoła Chwałkowo w ramach Red Box klasy okręgowej. W spotkaniu padło sześć bramek. Po trafieniu przyjezdnych, trzy gole rywalom strzelili gospodarze: Patryk Biegała, Arkadiusz Wąchała i ponownie Patryk Biegała. W 61. minucie ekipa z Sokoła zanotowała trafienie kontaktowe. Chwilę później dębnianie ponownie odskoczyli. Bramkę na 4:2 strzelił Marek Bagiński i ustalił wynik spotkania.

Z tarczą z Nowego Belęcina wrócili zawodnicy Sarnowianki. Miejscowy Piast prowadził po pierwszej połowie 1:0. Po zmianie stron gospodarze podwyższyli. Ostatnie 25. minut spotkania należało jednak do gości. Podobnie jak Awdaniec Pakosław, ekipa ze Stadionu Leśnego odrobiła straty. Dzięki bramkom Łukasza Szczepańskiego, Andrzeja Nowaka i Marcela Kubeczki przyjezdni wywalczyli komplet punktów. Ekipa ze Stadionu Leśnego plasuje się na 13. pozycji. Traci trzy punkty do poprzedzających drużyn z Pawłowic i Chwałkowa. W najbliższej kolejce, w niedzielę o godz. 16.00 Sarnowianka podejmie Pelikana Dębno Polskie.

Sparta Miejska Górka nie sprostała MTS-owi Pawłowice. Ekipa z powiatu leszczyńskiego wygrała u siebie z zespołem znad Balatonu 1:0. W niedzielę podopieczni Mariusza Frąckowiaka podejmą LZS Cielcza. Początek spotkania o godz. 16.00.

Ruch Bojanowo rywalizował na wyjeździe. Podopieczni Andrzeja Loksia przegrali z liderem Proton klasy A, gr. 7 - Dąbroczanką Pępowo. W meczu padł rezultat 3:0. W niedzielę Ruch o godz. 17.00 na własnym boisku zmierzy się z Kłosem II Zaniemyśl.

Punkt na wyjeździe wywalczyli zawodnicy Orli Jutrosin. Zremisowali z Koroną II Wilkowice 0:0. Orla zajmuje trzecie miejsce w Proton klasie B, gr. 10. Ma tyle samo co wicelider - Iskra Długie Stare, ale i jeden mecz rozegrany więcej. W niedzielę Orla pauzuje.

Lider III ligi makroregionalnej - Marcus Gdynia zameldował się w Pakosławiu. Zmierzył się z KA 4 resPect. Na trafienie gości, odpowiedziały podopieczne Filipa Kolasy. Gola strzeliła Julia Sierpowska. Niestety dla miejscowych, zespół znad morza był do bólu skuteczny. Gdynianki wygrały aż 9:1. W najbliższej kolejce KA 4 zagra na wyjeździe z KTS-K Gosrit Luzino. Początek spotkania o godz. 11.00.