Zwycięstwo w Pakosławiu KA 4 resPect i awans w tabeli [ZDJĘCIA]

Sport O kilkanaście minut opóźniło się dzisiejsze (7.05.2022) spotkanie KA 4 resPect z Błękitnymi Stargard. Powodem była absencja ekipy gości. Zawodniczki ze Stargardu na spotkanie jednak ostatecznie dojechały.

Obie ekipy sąsiadują z sobą w III lidze makroregionalnej piłki nożnej kobiet. Na siódmej pozycji - przed 16. kolejką - były zawodniczki ze Stargardu, na ósmej - KA 4 resPet. Różnica między nimi wynosiła dwa punkty.

W spotkaniu w Pakosławiu świetnie dysponowane były podopieczne trenera Pawła Janasa. Po pierwszej połowie prowadziły 1:0, choć mogły znacznie wyżej. Wielokrotnie czujnością wykazywała się bramkarka gości.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Zawodniczki gospodarzy jeszcze trzykrotnie umieściły piłkę w siatce i mogły cieszyć się z końcowego triumfu. Trafienia w spotkaniu zanotowały: Agnieszka Penier, Weronika Roszkowiak, Klaudia Szymczak i Natalia Andrzejczak.

KA 4 awansowało na siódmą pozycję w tabeli III ligi makroregionalnej.