Reklama

10 mln zł na kanalizację w gminie Pakosław

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Pakosław trwają dwie duże inwestycje - W Góreczkach Wielkich oraz Sworowie. Obejmują budowę kanalizacji i pochłoną niemal 10 mln zł.

W ocenie wójta Piotra Skrzypka, po zakończeniu budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Góreczkach Wielkich i Sworowie, około 95 % gminy Pakosław będzie uzbrojone w kanalizację. 

Kanalizacja w Góreczkach Wielkich

W lipcu ubiegłego roku przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Góreczkach Wielkich wygrała firma Eko-San-Gaz z Ostrowa Wielkopolskiego. Zgodnie z podpisaną umową, prace miały zacząć się jeszcze w ubiegłym roku roku, a ich zakończenie ma nastąpić w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Tę zawarto w sierpniu 2021 r.

Jako poinformował wójt Piotr Skrzypek, prace w Góreczkach zaczęły się dopiero około 2 miesiące temu.

Prace trwają, mniej dynamicznie niż byśmy oczekiwali - ocenia włodarz.

Jednak - jak podkreśla - na razie trzyma się terminu, który został zawarty w umowie i oczekuje, że inwestycja zostanie wykonana na czas.  

Warto przypomnieć, że skanalizowana zostanie cała miejscowość Góreczki Wielkie, za wyjątkiem Baranowic, które już posiadają sieć. Wybudowane zostanie około 2,7 km sieci tłocznej, 3,2 km sieci wraz z przyłączami oraz 3 przepompownie ścieków. Koszt inwestycji w 80% zostanie pokryty dotacją z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, resztę pieniędzy wyłoży gmina.

Kanalizacja w Sworowie

Kolejna duża inwestycja w gminie Pakosław obejmuje Sworowo oraz strefę przemysłową w Chojnie. Przetarg na budowę kanalizacji i rozbudowę wodociągu do strefy wygrało przedsiębiorstwo TOR z Krotoszyna, proponując wykonanie zadania za kwotę 6 mln 375 tys. zł. Również ta inwestycja ma zakończyć się w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, czyli 8 marca 2023.

Jak poinformował wójt, prace trwają tam od kilku tygodni, a mieszkańcy zostali przez wykonawcę poformowani o planowanych robotach.

Prace są wykonywane dużo szybciej niż w Góreczkach Wielkich - przekazuje wójt.

Dodaje, że na razie nie ma większych uwag do ich przebiegu.

Prace wykonywane są rzetelnie, a budowa jest dobrze zabezpieczona - dopowiada Piotr Skrzypek.

Budowa kanalizacji sanitarnej w Sworowie oraz rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej do strefy przemysłowej w Chojnie obejmować będzie ułożenie pond 9,5 km rur oraz budowę 13 przepompowni. Jak przypomina wójt Pakosławia, inwestycja obejmuje także odtworzenie nawierzchni drogi powiatowej w Sworowie na odcinku około 2 km. Wójt nie ukrywa, że inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie dofinansowanie z „Polskiego Ładu” w wysokości ponad 6 mln zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy