Reklama

1.300 rolników ubiega się o dopłaty

Opublikowano: ndz, 10 maj 2020 18:32
Autor:

1.300 rolników ubiega się o dopłaty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wnioski o płatności bezpośrednie, jak i płatności obszarowe w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013 (tj. płatności rolno-środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych, ONW, zalesieniowych oraz rolnośrodowiskowych) rolnicy mogą składać do 15 czerwca, a nie - jak planowano - do 15 maja. W tym terminie mogą również dokonywać zmian we wniosku bez narażania się na sankcje.

Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa mogą nadal składać oświadczenia o braku zmian we wniosku o przyznanie płatności za 2020 rok w porównaniu z tym złożonym w ubiegłym roku. - Złożenie takiego oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie tegorocznych dopłat bezpośrednich. Skorzystało z tego do tej pory 345 rolników - informuje Karol Junory, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Rawiczu z/s w Miejskiej Górce.

Oświadczenia pierwotnie można było składać do 15 kwietnia, jednak ze względu na trwający stan epidemii termin ten uległ zawieszeniu.

- Zgodnie z zapisami ustawy COVID-19, podpisane oświadczenie potwierdzające brak zmian będzie można złożyć w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności - wyjaśnia Karol Junory.

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa i konieczność ograniczenia bezpośredniego kontaktu pracowników biur powiatowych z interesantami, ARiMR udostępniła rolnikom szeroki wachlarz możliwości składania oświadczeń.

- Można je wysłać pocztą, złożyć poprzez platformę ePUAP lub wysłać zeskanowane pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał dostarczyć w terminie późniejszym. Dokumenty można również pozostawić w udostępnionej przy wejściu do biura powiatowego skrzynce - dodaje kierownik. Do końca kwietnia do miejskogóreckiego biura wpłynęło oprócz 345 oświadczeń potwierdzających brak zamian w stosunku do roku 2019, złożono w aplikacji eWniosekPlus 933 wniosków.

- Daje to w sumie prawie 1300 złożonych wniosków w roku 2020. Szacuję, że o dopłaty powinno ubiegać się jeszcze około 1800 rolników - uważa Karol Junory.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE