Reklama

Akcja zbiórki obuwia. Masz zbędne buty? Oddaj je bezdomnym

Opublikowano:
Autor:

Akcja zbiórki obuwia. Masz zbędne buty? Oddaj je bezdomnym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Do 30 listopada trwa zbiórka butów dla osób bezdomnych, organizowana przez WoshWosh, pierwszą w Europie firmą łączącą usługi renowacji, czyszczenia, customu i naprawy obuwia. Buty - które nam są niepotrzebne, ale jednocześnie niezniszczone - można przynieść do rawickiego sklepu CCC.

To już trzecia edycja akcji zbiórki obuwia dla bezdomnych, którą organizuje WoshWosh. W zeszłym roku zebrano aż 5,5 tysiąca par butów, które po odnowieniu przekazano bezdomnym.

- Zdecydowaliśmy się na udział w tej szczytnej akcji, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że często w naszych szafach zalegają nienoszone buty, które mogłyby służyć komuś innemu, kto po prostu ich potrzebuje. Sami w tym roku rozpoczęliśmy pilotażową zbiórkę obuwia w naszych sklepach i widzimy duży entuzjazm klientów związany z tym projektem - mówi Daria Sulgostowska, rzeczniczka CCC, które jest partnerem akcji.

Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, zima to trudny czas dla bezdomnych - każdego roku na ulicach umiera kilkadziesiąt osób z powodu odmrożenia i wyziębienia. Porządne i ciepłe buty chroniące stopy mogą zwiększyć szansę na przetrwanie w tym trudnym sezonie.

WoshWosh skupia się na zbiórce obuwia jesienno-zimowego: kozaków, półbutów i obuwia sportowego, zarówno damskiego, jak i męskiego.

Akcja “Przynieś buty dla bezdomnego” ma też na celu zwrócenie uwagi na problem konsumpcji i zakupoholizmu oraz edukacji w zakresie idei zero waste. Dzięki akcji znoszone przez lata buty, które często lądują w śmietniku, mogą dostać drugie życie i realnie przydać się komuś, kto ich w tym czasie bardzo potrzebuje.

Akcja potrwa do 30 listopada. Obuwie można dostarczyć do rawickiego sklep CCC przy ul. Sarnowskiej 6.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE