Reklama

Będą szukać pomysłu na żłobek. Obejrzą inne placówki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Będą szukać pomysłu na żłobek. Obejrzą inne placówki - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd czeka na pieniądze, które pozwolą mu na utworzenie żłobka i jednocześnie szuka inspiracji do tego, jak nowa placówka mogłaby wyglądać.

Reklama

Gmina Rawicz chce utworzyć żłobek na 55 miejsc, który miałby powstać w sąsiedztwie planowanego nowego przedszkola. Na ten cel samorząd stara się o 1 mln 972 tys. 410 zł dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Dodatkowe 1 mln 657 tys. 975 zł chce pozyskać z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na funkcjonowanie tych miejsc przez 36 miesięcy po otwarciu placówki.
 
Jeśli gmina otrzyma pieniądze - uruchomienie żłobka musiałoby nastąpić do końca czerwca 2026 roku. Wniosek złożony przez gminę ma być rozpatrzony do końca kwietnia.  Już wiadomo, że przeszedł on pozytywnie ocenę i kwalifikację na poziomie wojewódzkim. Ostateczne wyniki naboru i podział środków mają zostać opublikowane przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej do końca miesiąca. 
 
- Oczekujemy na wyniki naboru, ale jednocześnie, w ramach przygotowań do realizacji zadania został opracowany harmonogram działania, uwzględniający wiążące terminy i czynności, z jakich należy się wywiązać realizując program MALUCH+, został powołany zespół ds. realizacji programu MALUCH+, skupiający pracowników odpowiedzialnych za poszczególne zadania. Na 12 i 14 kwietnia zaplanowano wizyty studyjne w dwóch żłobkach w Wolsztynie i Gorzycach Wielkich w gminie Ostrów Wielkopolski. Celem zapoznania się obiektami pod kątem architektonicznym i budowlanym, zapoznanie się z organizacją pracy żłobków i „dobrymi praktykami” oraz wypracowanie na tej podstawie optymalnej koncepcji dla rawickiego żłobka - informuje burmistrz Grzegorz Kubik.
 
- My zrobiliśmy analizę złożonych ofert. Nie ma powodu, żeby widać było zaniżenie ceny przez jednego z wykonawców. Widać raczej, że rynek budowlany się schłodził w ostatnim czasie. Zakres prac jest duży, ale nasze rozeznanie co do portfolio o tej fimy, mówi, że nie powinno się nic złego zadziać. Nie ma powodu, by tę ofertę odrzucić. My zagrożenia dla inwestycji nie widzimy, ale musimy poczekać na opinię KIO. W przyszłym tygodniu sprawa powinna być wyjaśniona - wyjaśnia burmistrz Grzegorz Kubik.

 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE