Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju w Rawiczu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Betlejemskie Światło Pokoju w Rawiczu [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Betlejemskie Światło Pokoju. Ogień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem dotarł do Rawicza. Każdy mieszkaniec mógł zabrać światło do własnego domu.

Wczoraj płomień z Groty Narodzenia Pańskiego przynieśli harcerze z Hufca ZHP Rawicz w trakcie rorat do parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP oraz pw. św. Andrzeja Boboli. W obu świątyniach światło rozbłysło przed ołtarzem. 

Po zakończeniu mszy świętej o godz. 17.30 w parafii pw. św. Andrzeja Boboli, każdy mógł zapalić przyniesiony ze sobą lampion i zabrać płomień do własnego domu. 

Betlejemskie Światło Pokoju jest zapalane w miejscu narodzin Jezusa Chrystusa i - dzięki skautom i harcerzom - trafia do mieszkańców różnych kontynentów. To symbol pokoju, miłości, pojednania i nadziei. Akcję zapoczątkowali Austriacy w 1986 roku jako element bożonarodzeniowych działań charytatywnych, rozpowszechnionych przez radio i telewizję. Rok później patronat nad przedsięwzięciem objęli austraccy skauci. W Polsce - od 1991 roku - za inicjatywę odpowiada Związek Harcerstwa Polskiego. 

Hasłem towarzyszącym tegorocznej edycji jest "Światło służby". Nawiązuje ono do pomocy niesionej przez harcerki i harcerzy w czasie pandemii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE