Reklama

Biegając uczcili pamięć tragicznie zmarłego funkcjonariusza

Opublikowano:
Autor:

Biegając uczcili pamięć tragicznie zmarłego funkcjonariusza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pracownicy rawickiego zakładu karnego kolejny raz wzięli udział w Memoriale Tomasza Mielko.

Jak relacjonuje kpt. Ewa Szulc, rzecznik rawickiego więzienia, tegoroczne wydarzenie, z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, miało inną formułę. Jego uczestnicy mieli do pokonania dystans pięciu kilometrów, w dowolnym miejscu na świecie (w tym, na bieżni mechanicznej), pojedynczo lub w grupie, bez limitu czasowego, w terminie od 10 do 15 października. Ze względu na wirtualny charakter biegu, zrezygnowano z prowadzenia klasyfikacji wyników. Znaczącą grupę biegaczy stanowili funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rawiczu, którzy pokonywali trasę w różnym czasie i w różnych miejscach.

- Biegowe wydarzenie stanowiło przede wszystkim wyraz szacunku dla zmarłego kolegi. Przy okazji, miało na celu promowanie biegania, jako najprostszej formy aktywności fizycznej sprzyjającej zdrowemu stylowi życia i pożytecznego sposobu na spędzanie wolnego czasu - podkreśla kpt. Ewa Szulc.

Memoriał jest formą upamiętnienia tragicznie zmarłego funkcjonariusza Służby Więziennej - mł. chor. Tomasza Mielko, który zginął w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE