Reklama

Biskup Zdzisław Fortuniak odwiedził szkołę podstawową w Jutrosinie

Opublikowano: pt, 15 kwi 2022 13:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed świętami wielkanocnymi jutrosińską parafię wizytował k. biskup Zdzisław Fortuniak. W Niedzielę Palmową przewodniczył mszy św. w kościele pw. Św. Elżbiety, kolejnego dnia odwiedził m.in. miejscową podstawówkę.

Wizytacja ks. biskupa w Jutrosinie miała miejsce 10 i 11 kwietnia. Jak przekazał proboszcz - ks. Tadeusz Jaskuła, hierarcha odwiedził nie tylko świątynię parafialną, ale także kościół św. Krzyża na cmentarzu, Zespół Szkól im. Jana Pawła II oraz szkołę podstawową - gdzie spotkał się z uczniami i nauczycielami. Odwiedził również rodzinę pochodzącej z Jutrosina siostry zakonnej, która w ubiegłym roku złożyła śluby wieczyste w zakonie Sióstr Zawierzanek, spotkał się z osobami starszymi i chorymi, z dziećmi i młodzieżą w kościele, radą duszpasterską i ekonomiczną oraz grupami duszpasterskimi. W planie była również wizyta u księży seniorów oraz w domu zakonnym sióstr Jadwirzanek.

W czasie Mszy św. w niedzielę ks. biskup ustanowił dziesięciu lektorów Słowa Bożego - przekazał ks. Tadeusz Jaskóła.

Po Eucharystii, w kościele ogłoszono wyniki konkursu dla dzieci na najpiękniejszą palmę wielkanocną. 

Podczas swojej wizyty ks. bp Zdzisław Fortuniak, odwiedził miejscową szkołę podstawową - spotkał się z uczniami oraz dyrekcją placówki. Jak przekazał nauczyciel - Waldemar Swornowski, uczniowie najmłodszych klas przygotowali dla gościa wiersz oraz wręczyli mu pamiątkowe zdjęcie przedstawiające kolaż prac plastycznych związanych z miejscami ważnymi w jutrosińskiej parafii oraz palmę wielkanocną, którą przygotowywali uczniowie klas starszych - podczas rekolekcji wielkopostnych. 

Podkreśla, że spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Ks. biskup w swoim słowie skierowanym do społeczności szkolnej zwrócił uwagę przede wszystkim na odpowiedzialnym zadaniu, kształtowaniu fundamentów naszego życia, gdyż od nich zależy cała przyszłość człowieka - mówi Waldemar Swornowski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy