Reklama

„Bitwa o wozy”. Strażacy z Pakosławia apelują o udział w wyborach

Opublikowano:
Autor:

„Bitwa o wozy”. Strażacy z Pakosławia apelują o udział w wyborach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

67,58% wynosiła frekwencja w gminie Pakosław w trakcie pierwszej tury wyborów prezydenckich i była jedną z najlepszych w Wielkopolsce.

Ta frekwencja nie wystarczyła jednak na zwycięstwo w „Bitwie o wozy” - projekcie ministerstwa spraw wewnętrznych i komendy głównej PSP.

- Bardzo dziękujemy za oddanie głosu w pierwszej turze wyborów prezydenckich - podkreślają strażacy z gminy Pakosław.

Proszą jednocześnie, by kolejny raz udać się do lokali wyborczych - 12 lipca. Rząd ogłosił bowiem drugą edycję „Bitwy o wozy”. Tym razem, rozdysponowane zostaną środki nie na 16 aut (dla każdego z obecnie istniejących województw), ale na 49 - po jednym na każde dawne województwo (stan na 31 grudnia 1998 roku).

- Bardzo prosimy o mobilizację i zachęcenie wszystkich uprawnionych do głosowania członków rodziny, przyjaciół, znajomych - apelują strażacy ochotnicy.

Jak czytamy w komunikacie MSWiA, do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach. - Dzięki akcji możliwe jest docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców - twierdzą twórcy akcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE