Reklama

Bojanowianie z wizytą w Sejmie

Opublikowano: wt, 21 cze 2022 15:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na zaproszenie posła Grzegorza Rusieckiego młodzież z szkół w gminie Bojanowo oraz burmistrz Maciej Dubiel i przewodniczący rady miejskiej Jan Moryson udali się do Warszawy.

Wyjazd, będący odpowiedzią na zaproszenie posła Grzegorza Rusieckiego, był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce dla uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Bojanowie, Szkoły Podstawowej w Golinie Wielkiej i Szkoły Podstawowej w Gościejewicach. 
 
Dodatkow,o w tej nietypowej lekcji z wiedzy o społeczeństwie, towarzyszyli młodzieży lokalni samorządowcy, czyli burmistrz Maciej Dubiel i przewodniczący rady miejskiej Jan Moryson.
 
Bojanowianie udali się do stolicy w poniedziałek 20 czerwca.
 
- To był bardzo intensywny dzień. Wyruszyliśmy z bojanowskiego rynku o godzinie 4.00, a na miejsce dotarliśmy o 10.00. Zaczęliśmy od zwiedzania Pałacu Kultury, gdzie naszym przewodnikiem był kierownik biura poselskiego Grzegorza Rusieckiego - Patryk Józefowicz. Doskonale sprawdził się w tej roli. Pogoda dopisała, a więc widok z góry na miasto robił wrażenie. Następnie udaliśmy się pod pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie mogliśmy akurat obejrzeć zmianę warty. Stamtąd przeszliśmy pod pałac prezydencki, na rynek. Mieliśmy też okazję przejchać się metrem i zwiedzić muzeum powstania - relacjonuje burmistrz Maciej Dubiel.
 
Na końcu przyszedł czas na sejm, gdzie czekał na bojanowian poseł Grzegorz Rusiecki. Wraz z przewodnikiem oprowadził grupę po obiekcie.
- Wróciliśmy do domu o północy, był to bardzo mile i ciekawie spędzony czas - podkreśla burmistrz.
Koszty przejazdu do Warszawy oraz posiłk pokryła Gmina Bojanowo. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE