Reklama

Bojanowo. Kontrolują, co jest spalane w piecach

Opublikowano:
Autor:

Bojanowo. Kontrolują, co jest spalane w piecach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 BOJANOWO  W okresie świątecznym bojanowski rynek jest pięknie udekorowany i mieszkańcy chętnie robią sobie w tej okolicy zdjęcia. Nie zawsze jednak jest to przyjemne. Bywają dni, że wieczorami nad centrum miasta śmierdzący, duszący dym z kominów. Obecnie trwają kontrole tego, co mieszkańcy spalają w swoich piecach.

Jak wyjaśnia burmistrz Maciej Dubiel, kontrole przeprowadzają pracownicy urzędu miejskiego. Chodzi o to, by wyeliminować przypadki nielegalnego i szkodliwego dla środowiska i ludzi spalania odpadów, sprawdzenie jakości paliwa oraz rodzajów źródła ogrzewania.

- Podczas kontroli sprawdzane jest paliwo, które użytkowane jest w celach opałowych, ponadto użytkownicy pieców pouczani są o zakazie spalania odpadów w piecach oraz informowani o szkodliwości takiego działania - mówi włodarz.

Dodaje, że oprócz czynności kontrolnych, prowadzona jest również działalność edukacyjna: przekazywane są informacje o konieczności wymiany pieców niespełniających wymaganych przepisów prawa - na nowocześniejsze urządzenia grzewcze oraz o możliwości uzyskania dofinansowania do tego rodzaju inwestycji.

Burmistrz przypomina, że od kilku lat gmina dofinansowuje koszty wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych. Kolejny nabór wniosków rusza już w styczniu 2021 roku. W budżecie zaplanowano na ten cel około 100 tys. zł.

Czytaj także: Zawodnicy bojanowskiego klubu wrócili z medalami z Mistrzostw Polski

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE