Reklama

Bojanowo likwiduje Centrum Pomocowe

Opublikowano:
Autor:

Bojanowo likwiduje Centrum Pomocowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminnym obiekcie przy ul. Drzymały w Bojanowie od marca funkcjonowało Centrum Pomocowe dla obywateli przybywających z Ukrainy. W najbliższych dniach zostanie ono zlikwidowane, gdyż budynek będzie modernizowany i dostosowywany do innych celów.

Po wybuchu wojny w Ukrainie wszystkie rawickie gminy ruszyły z pomocą dla obywateli tego kraju przybywających w nasze strony. W każdej z nich utworzono centrum pomocy, gdzie mogli oni uzyskać bezpłatnie najpotrzebniejsze rzeczy - odzież, żywność, kosmetyki, sprzęt - wcześniej podarowaną przez mieszkańców.

W Bojanowie takie miejsce zlokalizowano w pustym budynku szkolnym przy ul. Drzymały. Gmina już jakiś czas temu ogłosiła przetarg na inwestycję, jaka ma być w nim realizowana, ale przez kilka miesięcy nie udawało się wyłonić wykonawcy i nie wiadomo było, kiedy prace w obiekcie ruszą.

W końcu, za kolejnym podejściem, samorząd wybrał firmę, która zrealizuje projekt "Łączymy Pokolenia". Umowa z nią zostanie podpisana w tym tygodniu, a więc i budynek będzie trzeba przygotowywać do inwestycji.

Przez ostatnie tygodnie z Centrum i tak już nie korzystano, więc zapadła decyzja o jego likwidacji. Zanim to ostatecznie nastąpi, potrzebujący mogą jeszcze skorzystać z rzeczy w nim zmagazynowanych.

"W związku z likwidacją Centrum Pomocowego przy ul. Drzymały zapraszamy wszystkich potrzebujących mieszkańców Gminy Bojanowo do skorzystania z artykułów tam zgromadzonych – zostało bardzo dużo odzieży. Centrum Pomocowe czynne będzie od 2 do 3 sierpnia 2022 r. w godzinach 10.00 - 14.00. W Centrum Pomocowym jest dużo dobrej jakościowo, niezniszczonej i porządnej odzieży. Niech komuś posłuży! " - napisano w komunikacie.

 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE