Reklama

Burmistrzowie przebywają w Szwajcarii. Po co tam pojechali?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Miejskiej Górki - Karol Skrzypczak i burmistrz Rawicza - Grzegorz Kubik - biorą udział w polskim forum gospodarczo-technologicznym, które odbywa się w Szwajcarii.

Reklama

Burmistrzowie z Wielkopolski, w tym z ziemi rawickiej, biorą udział w II Forum Gospodarczo-Technologicznym w Szwajcarii. Zaproszenie dla samorządowców przyszło od Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Szwajcarii Iwony Kozłowskiej, która pochodzi z Leszna.

Burmistrzowie Rawicza i Miejskiej Górki w Szwajcarii

Reprezentantami powiatu rawickiego w grupie liczącej 20 samorządowców są burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik i Miejskiej Górki - Karol Skrzypczak. Samorządowcy udali się do Szwajcarii z ramienia Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych. 

W spotkaniu, oprócz samorządowców, biorą udział także przedstawiciele biznesu.

W Szwajcarii szukają inwestora?

Głównym celem udziału w II Forum Gospodarczo-Technologicznym jest promocja gmin oraz poszukiwanie nowych inwestorów - gotowych ulokować swoje biznesy także na ziemi rawickiej.

- Jeśli mówimy o poszukiwaniu firm, to nie zrobimy tego, siedząc w urzędowym biurze. Moje zawodowe doświadczenia oraz doświadczenia związane z pozyskanymi dla Rawicza firmami, mówią, że budowanie relacji jest podstawą do stworzenia czegoś więcej - przeonuje burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik. - Rolą burmistrza jest zainteresowanie potencjalnego inwestora gminą, pokazanie naszych atutów i skłonienie go do pochylenia się nad ofertą inwestycyjną. To dziesiątki spotkań, ale z nich ten jeden projekt zaowocuje, a ten owoc to fabryka dająca zatrudnienie naszym mieszkańcom. Dziękuję także za duże wsparcie ze strony pani Ambasador RP, która pozwala nam te relacje budować.

Ambasador chwali samorządowców z Wielkopolski

- Moją rolą jest aktywna promocja naszego kraju i pokazywanie tego, co w nim najlepsze. Samorządowcy z Wielkopolski to świetni organizatorzy, ale też niezwykła wizytówka regionu. Jestem przekonana, że nawiązane relacje zaowocują, przede wszystkim w kontekście rozwoju gospodarczego - mówi Iwona Kozłowska, Ambasador RP w Szwajcarii.

Burmistrz liczy na efekty wyjazdu

Burmistrz Miejskiej Górki, Karol Skrzypczak, dodaje, że nie jest tajemnicą, iż wraz z włodarzem Rawicza cały czas szukają firm gotowych zainwestować w powiecie rawickim. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE