Reklama

Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce - była piwnica, są kolorowe i nowocześnie wyposażone gabinety

Opublikowano: pt, 18 mar 2022 12:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj (17 marca 2022r.) w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce odbyło się oficjalne otwarcie gabinetów psychologiczno-pedagogicznych. Udało się je przygotować dzięki pieniądzom z programu "Laboratoria Przyszłości".

Niewiele jest chyba szkół, które mogą się pochwalić kompleksem gabinetów psychologiczno-pedagogicznych. Należy do nich Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce.

Otwarcie gabinetów psychologiczno-pedagogicznych w Miejskiej Górce

Oficjalne otwarcie gabinetów odbyło się 17 marca w budynku szkoły podstawowej. To w nim zlokalizowany jest nowy kompleks, bo to placówka integracyjna kształcąca także dzieci z niepełnosprawnościami. W wydarzeniu uczestniczył Adam Bandura, wiceburmistrz Miejskiej Górki, dyrekcja szkoły, przedstawiciele lokalnego stowarzyszenia dzieci i osób niepełnosprawnych oraz sami uczniowie wraz z rodzicami. Inicjatorki przedsięwzięcia - Katarzyna Maciejak - Walus oraz Małgorzata Kędzia - przypominały, jak wyglądała droga do tego, by w szkole były nie dwa gabinety pedagoga, ale cały kompleks poświęcony uczniom z trudnościami i problemami. Podziękowały też wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w zorganizowaniu gabinetów.

Gabinety zlokalizowane są w najniższej kondygnacji szkolnego budynku, w której do niedawna znajdowały się pomieszczenia piwniczne służące do przechowania różnych szkolnych rzeczy i materiałów. Udało się je zmienić w miejsce kolorowe, przestronne, przyjazne dla dla tych, którzy z nich korzystają.

W Zespole Szkół w Miejskiej Górce były dwa gabinety, jest sześć

Przygotowania do inwestycji rozpoczęły się w listopadzie minionego roku. Wtedy Katarzyna Maciejak - Walus i Małgorzata Kędzia wpadły na pomysł, by napisać wniosek i postarać się o pieniądze z programu "Laboratoria Przyszłości".

- W tym miejscu mieściły się już dwa gabinety - logopedy i biofeedback. Obecnie mamy ich sześć, pięć na dole, jeden na piętrze. Dzieki projektowi udało się odnowić i wyposażyć trzy kolejne pomieszczenia. Najbardziej cieszymy się z zakupu podłogi interaktywnej, pełnego specjalistycznego oprogramowania dla uczniów z różnymi potrzebami m.in. z autyzmem, czy aspergerem, komputerów dotykowych, ściany magnetyczno-tablicowej i pisaków 3D - wyliczała Katarzyna Maciejak - Walus.

Więcej miejsca, więcej pomocy dla uczniów

Najważniejszym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi i symboliczne otwarcie gabinetów. Następnie każdy mógł je obejrzeć i przetestować wyposażenie. Nie trudno było zauważyć, że ci dla których są one przeznaczone, cieszyli się najbardziej. Dzieci obecne na uroczystości z dumą prezentowały poszczególne elementy. Była to tylko nieliczna ich reprezentacja, bo z gabinetów korzysta obecnie ponad 130 uczniów Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. To nie tylko dzieci z oddziałów integracyjnych, ale także uczniowie z opiniami oraz różnego rodzaju kłopotami pedagogicznymi i psychologicznymi. Jak zaznaczają pracujący w szkole specjaliści - takich osób ciągle przybywa, dobrze więc, że będzie można im pomóc w komfortowych, przyjaznych warunkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy