Reklama

Chcą pozyskać 7 mln zł na budowę nowego przedszkola

Opublikowano:
Autor:

Chcą pozyskać 7 mln zł na budowę nowego przedszkola - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

O ponad 7 mln zł gmina Miejska Górka zamierza starać się składając wniosek do Funduszu Inwestycji Samorządowych. Kwota ta ma być przeznaczona na budowę nowego przedszkola.

Jak informuje burmistrz Karol Skrzypczak, wniosek ma być złożony do końca września. Obecnie trwa przygotowywanie koncepcji przedsięwzięcia.

- By starać się o środki, nie jest potrzebny projekt, ale założenia i szacunkowa wartość - wyjaśnia włodarz, który od kilku lat przymierza się do budowy nowego przedszkola w mieście.

Obecna placówka przy ul. Paderewskiego nie mieści wszystkich oddziałów, a poza tym zlokalizowana jest przy bardzo ruchliwej ulicy, co władze miasta chciałyby zmienić.

Już dwa lata temu gmina nabyła grunt, na którym nowy obiekt miałby zostać postawiony. To działka znajdująca się dokładnie naprzeciw wejścia głównego do miejscowej podstawówki. Burmistrzowi zależy, by cały kompleks oświatowy znajdował się w jednym miejscu, co - jego zdaniem - będzie stanowiło duże udogodnienie dla rodziców.

Jak będzie wyglądać przedszkole? Na to pytanie Karol Skrzypczak nie odpowiada, ale mówi, że rozwiązania, które chce zastosować w Miejskiej Górce „podglądał” w różnych placówkach na terenie Polski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE