Reklama

Chcą "wysłać energię" do ukraińskiego Żytomierza

Opublikowano:
Autor:

Chcą "wysłać energię" do ukraińskiego Żytomierza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Żytomierza funkcjonują przez wiele dni w warunkach wojennych, bez dostępu do prądu.

Gmina Rawicz i ukraińskie miasto Żytomierz współpracują ze sobą od wybuchu wojny na Ukrainie. Póki co, współpraca ta opiera się głównie na niesieniu pomocy humanitarnej jego mieszkańcom, a także na udzielaniu schronienia mieszkańcom tego rejonu, którzy uciekając przed wojną dotarli na ziemię rawicką.
W przyszłości będzie ona realizowana w kilku różnych obszarach, takich jak samorząd, oświata, kultura, sport, polityka społeczna, współpraca młodzieży, czy pomoc humanitarna.

Burmistrz Gminy Rawicz - Grzegorz Kubik i burmistrz miasta Żytomierz - Sergii Sukhomlyn podpisali list intencyjny o partnerskiej współpracy samorządów. Treść oficjalnego porozumienia zakłada wielowymiarową współpracę.
W spotkaniu zorganizowanym w trybie online burmistrzowi towarzyszyli wiceburmistrz Paweł Szybaj, sekretarz Elżbieta Pawlak oraz rawiczanka pochodząca z Żytomierza - Wiktoria Yemets, która od pierwszych kontaktów z ukraińskim miastem jest łącznikiem obu samorządów.

Podpisy złożone na listach intencyjnych przygotowanych w języku polskim i ukraińskim są również pewnego rodzaju symbolem  zaangażowania rawiczan w pomoc ukraińskiej społeczności i otwartości na wszystkie potrzeby przyjaciół z Ukrainy w obliczu trwającej wojny - zaznaczyli włodarze Rawicza w mediach społecznościowych.
Podczas spotkania burmistrz Żytomierza podkreślił fakt, że to nie jest tylko kawałek papieru. Podziękował za realne działania, wsparcie moralne, polityczne, duchowe i za to, że "jesteśmy jednością w tej walce".

Zgodnie z deklaracją, rawicki samorząd stara się wspierać Żytomierz w miarę swoich możliwości. Tym razem zamierza wysłać na Ukrainę... energię.

- wysyłaMY ENERGIĘ - dosłownie i w przenośni. Burmistrz Grzegorz Kubik, pozostając w stałym kontakcie z władzami Żytomierza, uzyskał bowiem informacje o bieżących potrzebach miasta, z którym współpracujemy - zaznacza Centrum Informacyjne Burmistrza.

Mieszkańcy Żytomierza funkcjonują przez wiele dni w warunkach wojennych bez dostępu do prądu. W związku z tym w gminie Rawicz trwa zbiórka powerbanków, czyli przenośnych urządzeń do ładowania telefonów, które zostaną wysłane na Ukrainę.

Dary można zostawiać w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz (Biuro Obsługi Klienta, ul. Marsz. Piłsudskiego 21) lub w Muzeum Ziemi Rawickiej (ratusz).

Zbierane są urządzenia nowe lub sprawne używane z niezbędnym do ładowania kablem, naładowane. Zbiórka potrwa do 17 lutego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE