Reklama

Chcesz otrzymywać 500 plus? Pamiętaj - złóż wniosek

Opublikowano: wt, 9 lut 2021 15:30
Autor: | Zdjęcie: Chcesz otrzymywać 500 plus? Pamiętaj - złóż wniosek

Chcesz otrzymywać 500 plus? Pamiętaj - złóż wniosek - Zdjęcie główne

adobe stock | foto Chcesz otrzymywać 500 plus? Pamiętaj - złóż wniosek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwający obecnie okres zasiłkowy upływa z końcem maja. To oznacza, że rodzice, którzy nadal chcą otrzymywać 500 plus, muszą złożyć nowy wniosek - i to na każde dziecko. Przez Internet można to zrobić już od 1 lutego.

Trwający obecnie okres zasiłkowy upływa z końcem maja. To oznacza, że rodzice, którzy nadal chcą otrzymywać 500 plus, muszą złożyć nowy wniosek - i to na każde dziecko. Przez internet można to zrobić już od 1 lutego. 

500 plus to sztandarowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości, wdrożony w 2016 roku. W pierwszych latach o świadczenie można było starać się na drugie i kolejne dzieci. Natomiast, od 2019 roku 500 plus przysługuje także na pierwszą pociechę w rodzinie.

Choć pojawiały się sygnały o ograniczeniu programu, zawieszeniu czy nawet jego likwidacji, póki co - został utrzymany. To oznacza, że również w tym roku rodzice mogą liczyć na wsparcie. 

500 plus. Uwaga! Wniosek trzeba złożyć na każde dziecko

Aby móc nieprzerwanie otrzymywać świadczenie, należy złożyć wniosek. To dlatego, że okres zasiłkowy- na podstawie którego obecnie wypłacane jest 500 plus - kończy się 31 maja.

- Trzeba pamiętać, że tym razem wniosek należy złożyć na każde dziecko - także na to, na które już teraz wypłacane są pieniądze , gdyż od 1 czerwca obowiązuje nowy okres zasiłkowy - podkreśla Elżbieta Marcinkowska, zastępca dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu. Jeśli rodzice tego obowiązku nie dopełnią, nie dostaną pieniędzy. 

500 plus. Od kiedy wnioski?

Wnioski na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał do 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku, można składać od 1 lutego - ale tylko przez internet.

- To ważna data, którą należy respektować. Zdarzają się osoby, które już składają wnioski na nowy okres 2021/2022i  niestety muszą otrzymać decyzję odmowną, gdyż mają przyznane już powyższe świadczenie. Wnioski można składać dopiero od 1 lutego i tego terminu należy przestrzegać - zwraca uwagę wiceszefowa rawickiego MGOPS-u. 

Natomiast, przyjmowanie wniosków w wersji papierowej ośrodki pomocy społecznej rozpoczną 1 kwietnia. Będzie można je złożyć osobiście albo wysłać pocztą.

- Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa, zachęcamy jednak do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków - dopowiada Elżbieta Marcinkowska.

Termin złożenia wniosku jest bardzo istotny, bo od niego zależy - kiedy pieniądze dostaniemy.

- Jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek na nowy okres w terminie do 30 kwietnia, jego przyznanie oraz wypłata za czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca, co gwarantuje ciągłość wypłaty od pierwszego miesiąca nowego okresu rozliczeniowego - wyjaśnia wicedyrektor rawickiego OPS-u.    

Przez internet

Przez internet wniosek można złożyć na trzy sposoby - wykorzystując:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy