Reklama

Chrześcijański raper i muzyk wystąpił w Łaszczynie. Jego życie jest pełne miłości, wiary, nadziei i wybaczenia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Chrześcijański raper i muzyk wystąpił w Łaszczynie. Jego życie jest pełne miłości, wiary, nadziei i wybaczenia - Zdjęcie główne

Ks. Karol Juśkiewicz (z lewej) i Tau | foto D. Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W minioną niedzielę (08.05. 2022r.) podczas mszy św. o godz. 11.00 z wiernymi parafii pw. św. Marcina w Łaszczynie modlił się Piotr Kowalczyk, znany pod pseudonimem Tau. Chrześcijański polski raper i wokalista podzielił się świadectwem swojego nawrócenia.

Jak czytamy w mediach społecznościowych artysty, Piotr Kowalczyk w 2008 r. jako Medium opublikował demo pt. 'Seans spirytystyczny'. W 2010r. wypuścił kolejny tzw. nielegal, zatytułowany Medium -  'Alternatywne źródło energii' (jedynym gościem na płycie był O.S.T.R) i zwrócił na siebię uwagę szerszego grona odbiorców muzyki rap. W końcu, w 2011 r. zadebiutował oficjalnie na polskiej scenie muzycznej płytą Medium - 'Teoria Równoległych Wszechświatów' (Asfalt Records) i został okrzyknięty odkryciem i debiutem 2011r. W tym samym roku wziął udział w pierwszej edycji Młodych Wilków Popkillera. Rok później ukazało się dwupłytowe wydawnictwo pt. 'Graal' , które zaliczone zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku.

W lutym 2013 r. Medium opuścił Asfalt Records i powołał do życia własną wytwórnię pod nazwą Bozon Records. Wyruszył w trasę, składającą się z 30 koncertów w całym kraju.Wraz z kilkoma osobami stworzył dzieło ewangelizacyjne o nazwie Wspólny Mianownik. To grill, koszykówka, konferencje i koncerty w kilku polskich miastach. W grudniu 2013 r. Piotr zmienił pseudonim artystyczny z Medium na Tau. Miało to związek z nawróceniem się na wiarę chrześcijańską i z totalnym przewartościowaniem swojego życia.

W grudniu 2014 r. Piotr Kowalczyk zadebiutował jako Tau albumem pt. ,,Remedium". Obecnie jego profil na Facebook'u śledzi ponad 128 tysięcy osób.

Jak przyznał Tau w trakcie mszy św. w Łaszczynie, jego życie obecnie jest pełne miłości, wiary, nadziei, a także wybaczenia, nawet wobec tych, którzy go w przeszłości skrzywdzili.

Dziś moje życie jest prawdziwe, więc żyję z Bogiem - przyznał Tau.

W Łaszczynie artysta podzielił się z wiernymi swoją drogą do poznania Boga.

Dostałem zaproszenie od ks. Karola Juśkiewicza. Jestem w trakcie trasy koncertowej i w drodze z Poznania do Wrocławia pojawiłem się w Łaszczynie. Z wielką radością podzieliłem się swoim świadectwem życia. Mam nadzieję, że słowa, które wypowiedziałem, zmienią coś w życiu osób, które je usłyszały. Każdy świecki chrześcijanin ma obowiązek dawać świadectwo. Do tego powołuje nas Chrystus, abyśmy szli i głosili całemu światu, że Jezus zmartwychwstał, jest Panem i Zbawicielem - powiedział Tau.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE