Reklama

Cmentarze zamknięte na trzy dni. Co potem? [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Cmentarze zamknięte na trzy dni. Co potem? [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Konferencja premiera. Zapadła decyzja - od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte. - Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Dziś znów odnotowano rekordowy przyrost dobowy zakażeń koronawirusem - ponad 21 tysięcy. Sytuacja epidemiczna - jak mówił premier - spowodowała decyzję o zamknięciu cmentarzy na najbliższe 3 dni.

- Liczyliśmy, że ta liczba zarażeń będzie malała, ale ona z dnia na dzień rośnie. Nie chcemy dopuścić do tego, że ta liczba zakażeń będzie rosła - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Zakaz wejścia na cmentarze nie dotyczy oczywiście uroczystości pogrzebowych. Natomiast, kościoły pozostają otwarte dla wiernych. Obowiązują limity - 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Premier zachęcał jednak, aby zrezygnować z wychodzenia z domu, a we mszy świętej uczestniczyć za pośrednictwem środków masowego przekazu.   

- A jak pandemia nie będzie się nasilała w drugiej połowie listopada - upewniwszy się, że nie ma dużych skupisk ludzkich - będzie można odwiedzić pewnie groby - zapowiedział premier. 

Apel do seniorów 
Podczas konferencji szef rządu zaapelował także do seniorów, by przez najbliższe dwa tygodnie zostali w domu. - To wasze życie i zdrowie jest najbardziej zagrożone - podkreślił Morawiecki.

Praca zdalna
Od poniedziałku pracownicy instytucji administracji publicznej - którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie - mają przejść na tryb zdalny - na co najmniej 2 tygodnie. Z apelem o taką organizację pracy premier zwrócił się także do pracodawców. 

Szkoły podstawowe 
Jak powiedział szef rządu, na razie uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą uczyć się stacjonarnie. Jeśli jednak sytuacja epidemiczna się nie poprawi, nie wyklucza wprowadzenia nauczania zdalnego.

[AKTUALIZACJA, godz. 16.35]
Decyzja o zamknięciu cmentarzy w najbliższych 3 dniach - w tym w uroczystość Wszystkich Świętych - spowodowała, że w rejonie rawickiej nekropolii z minuty na minutę ruch się nasila.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE