Reklama

Co z asfaltem na drodze prowadzącej do PKP w Rawiczu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co z asfaltem na drodze prowadzącej do PKP w Rawiczu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oficjalny termin zakończenia inwestycji upływa dopiero jesienią, ale większość prac już wykonano i mieszkańcy dopytują się, kiedy droga od ronda przy ul. Piłsudskiego w Rawiczu do dworca PKP będzie przejezdna.

W lutym rozpoczęła się budowa drogi do ronda przy tunelu prowadzącym do dworca kolejowego, która ma zapewnić komfortowy wyjazd z ul. Dworcowej w stronę ul. Piłsudskiego w Rawiczu. Zgodnie z projektem odcinek liczący 244 metry miał zostać wyasfaltowany. Powstać miały także chodnik i 64 miejsca parkingowe, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami, a także kanalizacja deszczowa i oświetlenie. 

Szacowany koszt inwestycji wynosił 1,3 mln zł, ale ostatecznie do zapłacenia jest 936 tys. zł. Gmina na realizację inwestycji otrzymała rządową dotację - 778 tys. zł. 

Zgodnie z podpisaną umową koniec prac zaplanowano na 26 września, lecz wykonawca - firma Kamieniarstwo GRANITLUX Centrum Kamienia i Klinkieru Marcina Matuszewskiego - skorzystał z dobrej pogody i wcześniej rozpoczął prace. W większości zostały one zakończone, wciąż brakuje jednak asfaltu na drodze, dlatego nie można z niej skorzystać. 

Mieszkańcy jednak regularnie dopytują, kiedy wreszcie będzie można korzystać z tego skrótu i nie musieć kierować się najpierw w ulicę Hallera, by wrócić na rondo.

- Wykonawca stara się złapać "okno cenowe" na zakup asfaltu, dlatego pewnie zwleka z jego położeniem. Jest to jednak zgodne z terminem zakończenia zadania, który upływa jesienią - wyjaśniał burmistrz Grzegorz Kubik na sesji, która odbyła się 7 lipca 2022 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE