Reklama

Co z kolędami? Czy ksiądz zapuka do naszych drzwi? Znamy decyzję biskupa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels.com

Co z kolędami? Czy ksiądz zapuka do naszych drzwi? Znamy decyzję biskupa - Zdjęcie główne

Kolęda | foto Pexels.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku ze względu na pandemię kolędy w archidiecezji poznańskiej albo się nie odbyły, albo zostały przeprowadzone w odbiegającej od kościelnego zwyczaju formie. Niektórzy proboszczowie wybrali się z kropidłem na spacer po swoich parafiach, inni przeprowadzali kolędy zbiorowe, w kościołach lub wokół nich.

Reklama

Na początku tego tygodnia Archidiecezja Poznańska wydała komunikat z zaleceniami postępowania wobec pogarszania się stanu epidemiologicznego.

Wikariusz generalny, biskup Szymon Stułkowski nakazuje podległym księżom zrezygnować z wizyt kolędowych.

Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną Mszę św. - czytamy w komunikacie.

Władze diecezjalne zalecają, aby proboszczowie zachęcali wiernych do celebracji "liturgii rodzinnej" w domach. Jak ona ma wyglądać pisaliśmy już w ubiegłym roku TUTAJ

Zgodnie z zaleceniami hierarchów, osobistą wizytę w domu parafian, duchowny może przeprowadzić w wyjątkowych wypadkach, jedynie na wyraźną prośbę rodzin "z zachowaniem wszelkich restrykcji sanitarnych".

W jednym z kolejnych punktów wydanego komunikatu biskupi przypominają także o zasadach higieny podczas obrzędów religijnych. Proboszczowie mają zwracać uwagę na zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy uczestnikami liturgii, umożliwienie dezynfekcji rąk wszystkim wiernym oraz noszenie maseczek w świątyni.

Na drzwiach kościoła musi się pojawić informacja o liczbie osób niezaszczepionych mogących przebywać w budynku kościoła w czasie nabożeństw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy