Reklama

Co z budową placu zabaw w Miejskiej Górce?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Miśkowiak

Co z budową placu zabaw w Miejskiej Górce? - Zdjęcie główne

Budynek gospodarczy przy ulicy ma zostać rozebrany | foto Joanna Miśkowiak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 600 tys. zł zamierza w tym roku wydać gmina Miejska Górka na montaż pierwszych urządzeń na placu zabaw, który ma powstać na terenie dzierżawionym od parafii.

Do urządzenia porządnego placu zabaw dla dzieci gmina przymierza się już od dłuższego czasu. Ma on powstać na dużym terenie w sąsiedztwie probostwa, dawniej zwanym "Marianówką".

Samorząd Miejskiej Górki wydzierżawił teren od kościoła

Procedurę związaną z inwestycją przy ulicach Sportowej i Sikorskiego w Miejskiej Górce uruchomiono w minionym roku, kiedy to gmina otrzymała od Kurii Metropolitalnej w Poznaniu zgodę na zagospodarowanie działki. Obszar ten samorząd wydzierżawił od kurii na 29 lat, z możliwością przedłużenia umowy.

Zanim jednak dojdzie do przygotowania terenu i montażu urządzeń, gmina planuje zasypać istniejący staw, rozebrać jeden z budynków gospodarczych oraz zmienić sposób użytkowania gmachu, w którym obecnie funkcjonują oddziały przedszkolne. W przyszłości ma to być zaplecze sanitarne dla placu zabaw - z toaletami i miejscem na przewinięcie małego dziecka. Teren ma być ogrodzony i objęty monitoringiem.

Poza tym, grunty na tej działce mają przeznaczenie rolnicze, więc musimy zmienić ich użytkowanie na cele rekreacyjno-sportowe - wyjaśniał w minionym roku Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki.

Zaczynają się prace przygotowawcze do budowy placu zabaw w Miejskiej Górce

Władze Miejskiej Górki cały czas starają się pozyskać pieniądze na realizację tej inwestycji. Niezależnie od tego, burmistrz Karol Skrzypczak deklaruje, że już w tym roku samorząd przeznaczy około 600 tys. zł z budżetu gminy na montaż pierwszych urządzeń zabawowych oraz renowację terenu w sąsiedztwie kościoła i plebanii.

Musimy zrobić nowe wejście na plac i w tym celu rozbierzemy niewielki budynek gospodarczy stojący tuż przy drodze. W to miejsce wstawimy płoty i bramę. Teraz główne wejście będzie od ulicy, a nie od probostwa - wyjaśnia burmistrz. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy prace się rozpoczną.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy